טיפים למנשנש המנוסה

חטפתם קרואסון בפגישת הבוקר? שלחתם יד לצנצנת הסוכריות על דלפק הקבלה? ואולי איזה קאפקייק במסיבת יום הולדת בגן של הילד? נשמע מוכר, אבל יש פתרונות. עכשיו בואו נפרמט את הרגלי הנשנושים שלכם מחדש.

מי לא מכיר את הרגע הזה בו מתגנבת לראשנו המחשבה על איזה נשנוש קטן ומפנק? זה לא קשור בכלל לרעב וזה קורה גם כשאנחנו מקפידים על זמני הארוחות. נכון שזה גם תמיד תוקף אותנו בזמנים מוכרים מדי? בין ארוחות, בשעה-שעתיים האחרונות (והכי קשות) בסוף היום במשרד, בקולנוע, בערב בבית מול הטלוויזיה, אחרי ארוחת הערב וממש לפני השינה.

הדחף לנשנש נובע מסיבות שונות. זה יכול להיות תוצר של שעמום, פיצוי רגשי (לכולנו יש מערכת יחסים מורכבת עם אוכל, אבל זה כבר נושא לכתבה אחרת), או כתוצאה מארוחות לא מאוזנות שמשאירות אותנו לא מסופקים. ארוחות המכילות את כל אבות המזון ומתוכם כ20% חלבון ישאירו אותנו שבעים לאורך זמן.

בחור מנשנש עוגה
הנשנושים הקטנים הם אלה שיכולים לעשות או להרוס לנו את הדיאטה ואת התפריט היומי, ולהעלות את הצריכה הקלורית היומית שלנו באופן משמעותי ומבלי שממש נשים לב.

באמצעות מתודת נשנושים נכונה תצליחו לשמור על איזון, משקל ובריאות טובה ולספק לגוף שלכם "דלק" איכותי.

הטיפים הבאים ילמדו אתכם לנשנש נכון ולחייך כל הדרך אל השקילה:

התייחסו אל הנשנוש כמו לארוחה – כשאנחנו "במצב נשנוש" אנחנו לרוב שוכחים את הרגלי האכילה הנכונים ועושים את זה בעמידה במטבח, תוך צפייה בטלוויזיה או שיחה בטלפון. הסחות הדעת האלו הן הדרך הבטוחה לכך שלא נשים לב כמה באמת אכלנו. שבו והתייחסו לנשנוש כמו לארוחה קטנה, כך תיהנו ממנה יותר ותרגישו מסופקים.
שליטה כמותית – החלטתם לשלוח יד לצנצנת העוגיות או חבילת הוופלים? אל תתיישבו על הקופסא. קחו חתיכה אחת או שתיים והחזירו את האריזה למקום. שבו ואכלו את החטיף ובסיומו שימו את הצלחת במדיח. שליטה עצמית דורשת כוח רצון, אך משתלמת.
תעשו לזה סטופ (!) – הלוחמה הכי טובה בנשנושי הלילה ולפני השינה – צחצחו את השיניים מעט אחרי ארוחת הערב. מי רוצה להכניס לפה ממתק כשכולו מוצף בטעם וריח מנטה?

בחורה מול מקרר פתוח
בחרו נכון – דאגו לצייד את המקרר בבית או במשרד בחטיפים בריאים. פירות שטופים, ירקות חתוכים, אגוזים או יוגורט איכותי. העדיפו מוצרים אלה על פני חטיפים עתירי שומן וסוכרים.

הסחות הדעת של העידן החדש – כשהחשק לנשנש תוקף בשעות הפנאי נסו לייצר הסחות דעת דיגיטליות. חפשו אפליקציות חדשות או גלשו ברשתות החברתיות. סביר שאלו יעזרו לכם לא לחזור אל המטבח. אחרי 20 דקות בפייסבוק יש סיכוי טוב שתשכחו מהחטיף ההוא שתכננתם לקלף מהעטיפה שלו.

רוצים לטעום את דנונה פרו החדש? לרכישה

סגור