סמודי בול : טרנד ארוחות הבוקר שכובש את העולם

למי מכם שלא מכיר את קערות השייקים, הנה ההסבר - זה שייק, שמגיע בקערה. בום! סמודי בול, הלא היא קערת הסופר פוד המפורסמת שבכל פעם מכילה משהו אחר אבל תמיד תמיד, מכילה הרבה ערכים חיוניים לגוף ובעיקר, טעימה ומפנקת. אהה, והיא גם יפיפייה

ועכשיו ברצינות, לקערות המאורגנות בצורה קצת כפייתית יש לא מעט יתרונות מלבד הפן האסתטי. ומגריפת הלייקים ברששתות

קערת השייקים או אם תרצו הסמודי בול המורכבת משני חלקים, בסיס ותוספות, היא דרך מעולה לקבל חלבון ומגוון ערכים תזונתיים במנה אחת ובאותו זמן להרגיש כאילו אכלנו גלידה צבעונית.

הטופינגס או תוספות בעברית מרחפים מעל הבסיס, ושם השמיים הם הגבול! ומכיוון שלא צריך לדאוג שהן לא תעבורנה דרך קשית, אפשר פשוט לשים איזו תוספת שבא לכם. אגב, בכדי שהתוספות ירחפו מעל הבסיס ולא ייפלו לתוכו צריך לוודא שהמרקם של הבסיס מספיק סמיך.

אז אחרי שתסיימו עם האימון תתפנקו עם הקערה שלכם ותשמרו על עיקרון פשוט שייתן לכם מיקס מושלם:

בבסיס תשלבו פחמימות, חלבון וירק. הפחמימות (פירות) יחד עם סיבים תזונתיים והוויטמינים תורמות לתחושת שובע.

החלבון (יוגורט דנונה PRO, נו היינו חייבים) המגיע מהחלב, הוא חלבון איכותי המכיל את כל חומצות האמינו החיוניות, בהן חומצת האמינו לאוצין שחשובה לבניית השריר.

הירקות (דוגמת תרד, כרוב עלים ועוד) מכילים וויטמינים ומינרלים החשובים לגוף. כמובן שאפשר להמשיך עם כל הטוב הזה גם בתוספות, ולקבל עוד פחמימות מורכבות אם תוסיפו גרנולה למשל.

יתרון אחד נוסף לפני שקופצים למתכונים – אם תשימו לב לכל קערות הסמודי בול יש מכנה משותף, כל תוספת לרוב מופיעה במעין פס שעובר לאורך הקערה. ההפרדה הזו מאפשרת לנו לטעום שילובי בסיס ותוספת שונים כל פעם שאנחנו טובלים את הכף בקערה. אז למה אתם מחכים?
וחוץ מזה כנראה שלעולם לא יימאס לנו להגיד סמודי בול! – גם מתגלגל כיף על הלשון, גם גורם לנו להרגיש מעודכנים וגם שולח אותנו למטבח רגע להכין

מתכון לקערת פירות יער סמודי בול של אומר סלוק

קערת פירות יער של אומר סלוק

מתכון לקערת סמודי בול קוקוס ירוקה

קערת סמודי בול קוקוס ירוקה
סגור