נפלאות היוגורט של דנונה

כבר למעלה מחמישים שנה שמיליוני בתים ברחבי ישראל נהנים מיוגורט דנונה מדי יום. היוגורט שלנו מלא בטוב ומבוסס על החדשנות והידע שהפקנו במהלך עשרות שנים במעבדות הפיתוח והמחקר, כדי ליצור את המוצר האיכותי והטעים ביותר.

קצת על היוגורט שלנו

היוגורט שלנו מורכב מחלב טרי, שמגיע מדי יום אל מחלבות שטראוס. לחלב אנחנו מוסיפים חיידקי מחמצת (Lactic Acid Bacteria) שמעניקים את המרקם הייחודי והטעם החמצמץ של היוגורט. וזהו, זה הכל. יוגורט דנונה BIO מכיל שני רכיבים בלבד – חלב וחיידקי מחמצת  ידידותיים, והם אלה – שיוצרים את הפלא של היוגורט.

 

מה הופך את היוגורט שלנו ל: "מלא בטוב"?

עשיר בסידן

יוגורט דנונה BIO עשיר בסידן, המינרל הנפוץ ביותר בגוף האדם שעלינו לשלבו בכל ארוחה, בנוסף הוא גם מכיל את החיידק הפרוביוטי Bifidus שאחראי, בין השאר, על הגברת ספיגת הסידן במעי. 

גביע קטן מלא בטוב. צילום: סטודיו גל בן זאב. סטייליניג: נטשה חיימוביץ

מכיל חלבון מלא

חלבון מלא הוא חלבון שמכיל את כל חומצות האמינו החיוניות, וזהו גם החלבון שקיים בגביע היוגורט. ובעוד שאנחנו, בני האדם, מסוגלים לייצר בעצמנו את מרבית חומצות האמינו, יש תשעה סוגים שאנחנו חייבים לקבל מהמזון, ואלו אותן חומצות חיוניות, שהכרחיות לפעילות התקינה של הגוף. גביע יוגורט ממוצע מכיל בין חמישה לעשרים גרם של חלבון מלא, המהווים כ 7-18% מכמות צריכת החלבון היומית המומלצת לגברים ולנשים.

 

יוגורט מלא בטוב
גביע קטן אבל גדול | צילום: סטודיו גל בן זאב, סטיילינג: נטשה חיימוביץ

מאזן ומעודד צמיחת חיידקים ידידותיים

החיידקים הידידותיים המצויים ביוגורט מפרקים את החלב והופכים אותו לקל בהרבה לעיכול. לא סתם אחרי אכילת יוגורט מרגישים כל כך טוב בבטן: במערכת העיכול שלנו חיה אוכלוסייה שלמה של כ-300-500 מינים שונים של חיידקים, כשחלקם ידידותיים, וחלקם מזיקים. יוגורט דנונה BIO מעודד את צמיחת החיידקים הידידותיים, שמגנים עלינו מפני חיידקים, וירוסים, פטריות ורעלנים, מסייעים בפירוק ועיכול המזון, ומייצרים ויטמינים חיוניים וחומצות שומן שמזינות את מערכת העיכול. 

 

מזין ודל בשומן

היוגורט מכיל סידן וחלבון מלא התורם לתחושת שובע לצד אחוזים נמוכים מאוד של שומן. הסידן הוא אחד המינרלים הנפוצים בגוף וביוגורט יש כרבע מצריכת הסידן היומית הממוצעת. היוגורט הוא מקור נוח וזמין לסידן. נוסף לסידן, בגביע של 200 גרם יוגורט יש בממוצע 12 גרם חלבון המסייע בהתאוששות ובניית השרירים אחרי פעילות גופנית.

 

מתאים גם לרגישים ללקטוז

החיידקים שביוגורט מפרקים את סוכר החלב, המכונה גם לקטוז. לכן, לעיתים קרובות, אנשים עם אי-סבילות ללקטוז – יצליחו ליהנות דווקא מאכילת היוגורט.
                                         
*לאנשים הסובלים מאי סבילות ללקטוז מומלץ להיוועץ באיש מקצוע לפני צריכת מוצרי החלב

נפלאות היוגורט של דנונה
הצצה לעמוד האינסטגרם של דנונה | צילום: סטודיו גל בן זאב, סטיילינג: נטשה חיימוביץ

 

בנוסף לכל הרכיבים החיוניים שהיוגורט מכיל, הדבר הכי טוב ביוגורט הוא, שהוא פשוט טעים! 

 

סגור