שירות לקוחות : 1800-777-777
ניגודיות גבוההניגודיות גבוהה

7 עובדות שלא ידעתם על כושר בדרך אליכם

כבר הצלחתם לרתום את עצמכם לשגרה ספורטיבית, מצאתם בגדים שנעים וכיף להתאמן איתם ואפילו בחרתם את סוג האימון האהוב עליכם. אבל מלבד מדד הזיעה בסוף שיעור פילאטיס, ריצה או קרוספיט איך תדעו כמה האימון שעשיתם באמת שווה במובנים של שריפת קלוריות וכמה רצוי לאכול? או, טוב ששאלתם - 7 עובדות על פעילות גופנית בדרך אליכם!

 

1. בשעת הליכה תרוויחו 100 קלוריות יומיות לפחות, שהן 700 קלוריות בשבוע. בתמורה לריצה פעמיים בשבוע במשך 45 דקות בקצב נוח (כלומר בקצב בו אתם לא תופסים את הצד ולא יכולים לנשום)תוכלו להוסיף לתפריט היומי שלכם (שאמור להכיל סביב 1,200 קלוריות ליום) כ-200 קלוריות נוספות.
מסקנה: שווה להתחיל ללכת ברגל לגן ולמכולת, לעלות ולרדת במדרגות במקום במעלית, או לרוץ, אם ניתן. 

 

 


2. תופתעו אבל גם גמישות וחיזוק השרירים שורפים קלוריות - אימון בן שעה של פילאטיס או יוגה שווה כ-250-300 קלוריות בממוצע!

 


3. בחצי שעה של אימון ספינינג תאבדו כ-230 קלוריות בממוצע. שזה לא רע בכלל.

 

4. הידעת הבא יגרום לכם להרים גבה. כמות הקלוריות שתשרפו ברכיבה על אופניים דומה יותר לזו שתשרפו בהליכה. כן, אמרנו את זה. אולם שווי שריפת הקלוריות בשחייה מתקרב לכמות שמבוזבזת בריצה. אתם עדיין עוקבים? יופי.
כלומר ככל שהגוף חווה יותר התנגדות במהלך פעילות גופנית כך גדלה שריפת הקלוריות (אגב בריצה ההתנגדות מושגת על ידי פעולת הרגליים נגד כוח הכבידה ובשחייה כל הגוף חווה התנגדות על ידי המים). 


5. 10 דקות של מתיחות בסוף אימון יגדילו את שריפת הקלוריות. כן, מה ששמעתם. מתח נפשי או פיזי גורמים לאצירת אנרגיה במקום שחרורה, דבר שבא לידי ביטוי בהפחתת שריפת קלוריות ואגירת שומן.  5-10 דקות של מתיחות בסוף אימון, או אפילו סתם כך כשיש לכם זמן פנוי בבית או בעבודה, ישפרו את שריפת הקלוריות, כי הן משחררות מתחים ומשפרות את פעולת השרירים.

 

6. שרירים צורכים אנרגיה רבה, לכן גוף עם מסת שריר גדולה יותר שורף בכל פעולה יותר קלוריות. הקפידו על אימונים בוני שריר (trx, משקולות, עיצוב וחיטוב ) לצד פעילות אירובית לטובת שריפת קלוריות מוגברת.

 

 

7. אימון אירובי מרוכז באינטנסיביות גבוהה (Hiit) יעזור לכם להיפרד מכ-250 קלוריות ב-12 דקות בלבד. היתרון הגדול באימון מסוג זה הוא שמסט תרגילים אחד לשני  הגוף חם יותר, השרירים מגיעים לרמת פעילות גבוהה יותר ולכן תשרפו יותר קלוריות. בזכות המאמץ המצטבר הזה והחום העולה בגוף תמשיכו לשרוף קלוריות גם כשעה וחצי לאחר תום האימון.

 

 

* חישוב שריפת קלוריות מדוייק מבוסס על מדדים אישיים כמו אחוזי שומן ומשקל הגוף, ולכן הנתונים המובאים כאן משקפים ממוצע פעילות לאישה במבנה גוף רגיל במשקל 65 ק״ג או גבר במשקל 78 ק״ג לערך.
 

שלח הודעה שתף בטוויטר שתף בפייסבוק