שירות לקוחות : 1800-777-777
ניגודיות גבוההניגודיות גבוהה

שאלות ותשובות

פתח הכלפתח הכל סגור הכלסגור הכל
 1. מהו יוגורט ?
  פתח סגור

  יוגורט הינו חלב המותסס על ידי חיידקים. חיידקים אלו מכונים חיידקי מחמצת החלב (Lactic Acid Bacteria) . הם מפרקים את סוכר החלב והופכים אותו לחומצה לקטית שיוצרת את הטעם החמצמץ האופייני של היוגורט.

 2. איך היוגורט מסייע לבריאות ?
  פתח סגור

  היוגורט שומר על אוכלוסיית החיידקים הטובים במעיים וכך מסייע לבריאותנו.
  במערכת העיכול שלנו מתקיימת אוכלוסיית חיידקים ענפה, רוב החיידקים ידידותיים אך חלקם גם מזיקים. לחיידקים הידידותיים תפקידים רבים בגוף:
  • מגנים מפני חיידקים מזיקים, וירוסים ופטריות.
  • מסייעים לפירוק ועיכול המזון.
  • מייצרים ויטמינים חיוניים.
  • מייצרים חומצות שומן המזינות את תאי המעי הגס.
  שימוש באנטיביוטיקה, טיפול בתרופות שונות, שינויים הורמונליים, לחץ נפשי והרגלי התזונה המערבית – כולם יכולים לפגוע באוכלוסיית החיידקים הטובים ובכך להפר את האיזון האקולוגי של אוכלוסיית החיידקים במעי.
  לכן חשוב מאוד לשמור על האיזון ולעודד צמיחה של חיידקים ידידותיים על פני חיידקים מזיקים.

 3. איזה ערך תזונתי יש ליוגורט ?
  פתח סגור

  היוגורט הוא מקור מצוין לחלבון איכותי בעל ערך ביולוגי גבוה, לסידן- מינרל חיוני לבריאות העצם, ויטמינים מסויימים ולחיידקים ידידותיים התורמים לאיזון אוכלוסיית החיידקים במעי.

 4. אילו תועלות יש ליוגורטים של שטראוס?
  פתח סגור

  במגוון היוגורטים של שטראוס אפשר למצוא:

  סיבים תזונתיים פרה-ביוטיים - רכיבים שמעודדים צמיחה ופעילות של חיידקים ידידותיים שכבר נמצאים בתוך מערכת העיכול וחשובים לתפקוד תקין של מערכת העיכול.

  היוגורטים מכילים חיידקים פרוביוטיים נוסף לחיידקי ההתססה של היוגורט, שהוכחה תרומתם לבריאות מערכת העיכול ומערכת ההגנה הטבעית של הגוף.

 5. אני סובל מאי סבילות ללקטוז, מותר לי לאכול יוגורט ?
  פתח סגור

  המחסור בלקטאז (אנזים המפרק את סוכר החלב) שונה מאדם לאדם וכך שונה גם התאמתם של מוצרי החלב והכמות הנצרכת מאדם לאדם.
  אחת ההמלצות לאנשים עם אי סבילות ללקטוז היא לבחור מתוך מוצרי החלב את אלה שמכילים פחות לקטוז, למשל יוגורט חלב דל לקטוז, קוטג', גבינות קשות וגבינות שעברו הבשלה.

 6. האם צריכת מוצרי חלב גורמת לליחה?
  פתח סגור

  אין הוכחה מדעית למיתוס הרווח בדבר הקשר בין צריכת חלב ומוצריו לבין מחלות דרכי הנשימה העליונות (נזלת, דלקות אוזניים, אסטמה).
  מחקרים קליניים רבים בדקו האם לצריכת חלב ומוצריו יש השפעה על החרפת סימפטומים אסתמטיים או הרעה כלשהיא בתפקודי נשימה בקרב מבוגרים וילדים שלא סובלים מאלרגיה למוצרי חלב. במחקרים אלו לא נמצא כל קשר בין התופעות הנ"ל לצריכת חלב.

  תופעות במערכת הנשימה נצפו רק בקרב אנשים שנמצאו כאלרגיים לחלבון חלב ותופעות אלו הופיעו עם צריכת מוצרי חלב והפסיקו מיידית עם הפסקת הצריכה.

 7. מאיזה גיל אפשר להוסיף מוצרי יוגורט לתפריט?
  פתח סגור

  על פי המלצות משרד הבריאות בישראל, מוצרי חלב ניגר (לבן, אשל, יוגורט, מעדני חלב, רוויון) וגבינות ניתן להוסיף בתום החודש התשיעי. חלב פרה בתום החודש השנים עשר לחיי התינוק.

 8. מהו אקטימל?
  פתח סגור

  אקטימל הוא משקה יוגורט פרוביוטי טעים המסייע לחיזוק ההגנה הטבעית של הגוף. אקטימל נוצר מחלב שעבר תסיסה, ע"י שני חיידקי היוגורט המסורתיים (לקטובצילוס בולגריקוס וסטרפטוקוקוס תרמופילוס), שאליהם מוסיפים בתהליך תסיסה מיוחד וארוך את החיידק הפרוביוטי L.casei.
  כל בקבוקון אקטימל (100 מ"ל) מכיל יותר מ-10 מיליארד חיידקים חיים מסוג L.casei, נוסף על חיידקי היוגורט הרגילים.

 9. כיצד פועל אקטימל?
  פתח סגור

  אקטימל מסייע לחיזוק ההגנה הטבעית של הגוף במספר מישורים:
  • צריכת אקטימלמסייעתבחיזוק  אוכלוסיית חיידקי המעיים הידידותיים .
  • צריכת אקטימלמסייעת בחיזוק מחסום המעי המונע חדירת חיידקים מזיקים למערכות הגוף.
  • צריכת אקטימלמסייעת בוויסות מערכת החיסון הנמצאת במעי .

  באנשים בריאים מערכת ההגנה הטבעית פועלתכ"מחסום" יציב מפני פלישת חיידקים מזיקים, רדיקלים חופשיים ופגעים סביבתיים.

 10. מה ההבדל בין יוגורט לאקטימל?
  פתח סגור

  יוגורט עשוי מחלב שעבר תסיסה על ידי שני חיידקי היוגורט המסורתיים (לקטובצילוסבולגריקוס וסטרפטוקוקוס תרמופילוס).באקטימלמוסיפים, בתהליך תסיסה מיוחד וארוך, חיידק פרוביוטי ייחודי L.casei שידוע כי שורד במערכת העיכול האנושית ומסייע לחיזוק ההגנה הטבעית של הגוף.

 11. מה זה בעצם אקטיביה?
  פתח סגור

  אקטיביה של דנונה הינו יוגורט פרוביוטי שפותח במיוחד כדי לסייע לפעילות העיכול האיטית. בתהליך הפיתוח של אקטיביה הוסיפו חיידק ייחודי בשם Bifidus Actiregularis , בנוסף  לחיידקי הביו הרגילים הנמצאים ביוגורט המסורתיים. 

  Bifidus Actiregularis הוא חיידק מזן פרוביוטי ייחודי, הידוע כבעל יכולת שרידות גבוהה במעיים. מחקרים קליניים מבוקרים באנשים, מראים את השפעתו המיטיבה בסיוע לפעילות העיכול האיטית ושיפור בתחושות נוחות העיכול (כמו נפיחות, גזים, רעשי בטן).

 12. איך בדיוק עובד יוגורט אקטיביה ?
  פתח סגור

  לתזונה נכונה ואורח חיים בריא השפעה רבה על תפקודה של מערכת העיכול. צריכת אקטיביה כחלק מתזונה נכונה תורמת לאיזון פלורת המעי ובכך מסייעת לתפקוד תקין של מערכת העיכול. החיידק הפרוביוטי הייחודי Bifidus Actiregularis, הנמצא ביוגורט אקטיביה, ידוע כבעל יכולת שרידות גבוהה במעיים.

  מחקרים קליניים מבוקרים באנשים, מראים את השפעתו המיטיבה בסיוע לפעילות העיכול האיטית ושיפור בתחושות נוחות העיכול (כמו נפיחות, גזים, רעשי בטן).

 13. מהו השינוי שמשיגים עם אקטיביה ותוך כמה זמן ניתן לצפות לתוצאות?
  פתח סגור

  לתזונה נכונה ואורח חיים בריא השפעה רבה על תפקודה ותקינותה של מערכת העיכול.  צריכה יומית של אקטיביה במשך חודש יכולה לסייע לפעילות מערכת העיכול האיטית, להפחית את  תחושת הנפיחות והגזים, ואת אי הנוחות בבטן.

  השינוי הינו אינדיווידואלי ובכדי לשמור עליו, מומלץ להקפיד על תזונה נכונה ואורח חיים בריא.

 14. איך יוגורט אקטיביה פועל לשיפור זמן מעבר איטי ?
  פתח סגור

  יוגורט אקטיביה מכיל חיידק פרוביוטי ייחודי בשם Bifidus Actiregularis שהוכח באופן מדעי כבעל יכולת הישרדות במערכת העיכול. בספרות הרפואית פורסמו, עד כה, מחקרים קליניים מבוקרים אודות אקטיביה (המכיל חיידק זה) אשר הוכיחו את השפעתו בקיצור זמן מעבר מזון איטי במעי ובסיוע לשיפור פעילות העיכול.

 15. מה זה דנכול?
  פתח סגור

  דנכול הינו משקה יוגורט דל שומן וללא תוספת סוכר, להורדת כולסטרולLDL בדם.
  דנכול מכיל 1.6 גר' פיטוסטרולים ממקור צמחי.
  מחקרים קליניים מטעם דנונה העולמית הראו כי צריכת דנכול המכיל 1.6 גר' פיטוסטרולים מורידה את רמת הכולסטרול LDL בדם (כולסטרול "רע").
  ארגון הבריאות האירופי EFSA (European Food Safety Authority) בהתייחסו לדנכול, הכיר בפיטוסטרולים במוצרי חלב כיעילים בהורדת כולסטרול LDL בדם.
  המוצר קיים בטעם מעודן ותות. דנכול הנו מוצר מזון ואינו תרופה.

 16. מהם פיטוסטרולים?
  פתח סגור

  פיטוסטרולים הם רכיבים טבעיים שמקורם בצומח ואשר הוכחו מחקרית כיעילים בהורדת כולסטרול LDL בדם. הפיטוסטרולים דומים במבנה הכימי שלהם לכולסטרול. בשל דמיון זה, נוצרת תחרות בין הפיטוסטרולים לכולסטרול על ספיגת הכולסטרול במעי הדק. כתוצאה מתחרות זו תופסים הפיטוסטרולים את מקומו של הכולסטרול ומפחיתים את ספיגתו מהמעי לדם. בדרך זו מופחתת כמות הכולסטרול.

 17. כיצד דנכול פועל?
  פתח סגור

  השפעת הפיטוסטרולים על רמות הכולסטרול מבוססת על ירידה בספיגה של הכולסטרול במעי הדק. עקב הדמיון במבנה הכימי, בין הכולסטרול לפיטוסטרולים, הפיטוסטרולים מתחרים עם מולקולות הכולסטרול על הספיגה במעי. כתוצאה מכך, מופחתת כמות הכולסטרול הנספגת בגופנו. בדרך זו, מופחתת כמות כולסטרול LDL בדם והיא מופרשת החוצה מגופנו. דנכול הינו מוצר מזון ואינו תרופה.

 18. כמה דנכול מומלץ לצרוך ליום?
  פתח סגור

  מומלץ לצרוך בקבוק אחד של דנכול ביום המכיל 100 גרם משקה יוגורט. כמות הפיטוסטרולים בבקבוק דנכול היא 1.6 גרם.
  מחקרים מראים כי למוצרים המועשרים בפיטוסטרולים, במינון של 1-3 גר', השפעה על הורדת רמות כולסטרול LDL בדם.
  כאשר צריכת הפיטוסטרולים עולה על 3 גר', אין השפעה נוספת על הורדת הכולסטרול. על כן, מומלץ לצרוך בקבוק אחד בלבד של דנכול ביום.
  ניתן להביא לירידה ממוצעת של 7-10% ברמת ה-LDL לאחר צריכה רצופה של כ-3 שבועות באמצעות צריכה יומית של 1.6 גרם פיטוסטרולים המוספים למוצרי חלב מותססים דלי שומן.

 19. למי מיועד דנכול?
  פתח סגור

  דנכול מיועד לאנשים עם עודף כולסטרול LDL בדם בלבד.
  דנכול אינו מומלץ לנשים בהיריון, מיניקות או לילדים מתחת לגיל 12.
  מומלץ לכל אחד ואחת להיבדק ע"י רופא ולמדוד את רמת הכולסטרול בדם כדי לאבחן עודף כולסטרול, במידה שיש. דנכול הינו מוצר מזון ואינו תרופה.

 20. אחרי כמה זמן דנכול מתחיל להשפיע?
  פתח סגור

  יעילותו של דנכול נבדקה בשלושה מחקרים קליניים שנערכו במעבדות דנונה והתפרסמו במגזינים רפואיים בינלאומיים. המחקרים בדקו את השפעת דנכול על שינוי בערכי כולסטרול LDL בדם, בקרב אנשים עם עודף כולסטרול בדם.
  בשלושת המחקרים נצפתה ירידה ברמת כולסטרול LDL בדם לאחר שלושה שבועות של צריכת דנכול.
  דנכול הנו מוצר מזון ואינו תרופה.

 21. מה זה דנונה פרו?
  פתח סגור

  דנונה פרו הינו יוגורט עשיר בחלבון במרקם סמיך במיוחד.

  דנונה פרו הוא אפשרות זמינה, טעימה ונוחה לצריכת כמות יפה של חלבון איכותי ועם אחוז שומן נמוך. דנונה פרו מכיל כמות חלבון גבוהה יותר באופן משמעותי (לגביע של 150 גר') לעומת יוגורטים אחרים בשוק (נכון לדצמבר 2015).

  דנונה פרו מיוצר בתהליך מיוחד בו מרכזים את היוגורט ללא כל תוספות חיצוניות עד לרמת החלבון הרצויה.
  לדנונה פרו שני סוגים:

  1.      דנונה פרו לבן: יוגורט עשיר בחלבון המכיל 8  גר' חלבון  ל 100 גרם (סה"כ 12 גר' חלבון לגביע*), 2.9% שומן. יוגורט דנונה פרו לבן מכיל כ- 50% חלבון יותר בהשוואה יוגורט דנונה ביו לבן 3% 

  2.      דנונה פרו על שכבת פרי: יוגורט עשיר בחלבון  המכיל 6.7 גר' חלבון ל 100 גר' (סה"כ 10.1 גר' חלבון לגביע*), 2.4% שומן. יוגורט דנונה פרו פרי מכיל כ- 87% חלבון יותר בהשוואה ליוגורט דנונה פרי 3%.

  * ההשוואה מתייחסת לגביע 150 גר'  

 22. מה זה חלבון?
  פתח סגור

  החלבון הינו אחד משלושת אבות המזון החיוניים לתפקודו התקין של הגוף. החלבון מהווה אבן בניין מרכזית למספר רב של רקמות בגוף כמו שרירים, גידים, רצועות וכו'.
  החלבון בנוי משרשרת של חומצות אמיניות חיוניות ושאינן חיוניות (יש כ- 20 חומצות אמינו).
   חומצות אמינו חיוניות הינן חומצות אמינו שהגוף אינו יכול לייצר בעצמו ומקבלים אותם ממזונות המכילים חלבון כמו ביצים ומוצרי חלב.

  תפקיד החלבון בגופנו: 

  לגוף יש צורך בחלבון על מנת לשמור על תפקודו התקין. לחלבון תפקיד חיוני בקיומם של תאי הגוף והוא מהווה 50% ממשקל התא. החלבונים מהווים את אבני הבניין לבניית השרירים, כאשר צריכתם חשובה לעידוד בנית השריר. בנוסף לתרומתו של החלבון בבניית מסת השריר בגופנו, הוא משתתף במגוון תהליכים כימיים בתא ובגרעין התא.

  תפקידי החלבון השונים כוללים:

  1. הפעלה של אנזימים בגוף

  2. הובלה ואחסון בתוך התא

  3. השתתפות במנגנונים הורמונאליים ומטבוליים בתא

  4. השתתפות במנגנוני הפקת האנרגיה

  5. החלבון מהווה חלק ממבנה של רקמות גוף כגון שרירים, שערות, ציפורנים ואיברים נוספים בגוף

  6. השתתפות במנגנוני הגנה על הגוף (הנוגדנים הם חלבונים)

  7. החלבון משמש כמאגר אנרגיה. לדוגמא: השריר מהווה מקור לאנרגיה במצבים בהם נגמרים מאגרי הפחמימות בגוף או במצבי דיאטה לא מאוזנת

  8.  50-75% מסך כל החלבונים בגוף האדם מרכיבים את השלד

 23. מה זה "עשיר בחלבון?"
  פתח סגור

  ע"פ ה- EFSA (ארגון הבריאות האירופי), כל מוצר מזון אשר למעלה מ- 20% מסך הקלוריות שלו ממקור חלבוני יחשב למוצר עשיר בחלבון. 

  יוגורט דנונה פרו נחשב ליוגורט עשיר בחלבון כיוון שלמעלה מ -% 20 מסך הקלוריות שלו ממקור חלבוני. כמו כן הוא מכיל יותר מ- 10 גר' חלבון למוצר. 

 24. "חלבון תורם לבנייה ולשימור מסת השריר"- למה הכוונה?
  פתח סגור

  החלבון מהווה מרכיב עיקרי במבנה של רקמת השריר ומשתתף בתהליכים מטבוליים הקשורים לשמירה על מסת השריר ובנייתו. ארגון ה- EFSA  (ארגון הבריאות האירופי) אישר את  ההיגד "חלבון תורם לבנייה ולשימור מסת השריר" על סמך סקירות מדעיות נרחבות הכוללות מחקרים קליניים מבוססים. 

  יוגורט דנונה פרו נחשב ליוגורט עשיר בחלבון כיוון שלמעלה מ -% 20 מסך הקלוריות שלו ממקור חלבוני. כמו כן הוא מכיל יותר מ- 10 גר' חלבון למוצר. 

  ע"פ מחקרים קליניים, אנשים העוסקים בפעילות גופנית (בסוגים שונים ובעוצמות שונות), יידרשו לכמות חלבון הגבוהה מהמלצות ה-DRI. דנונה פרו יכול להוות פתרון זמין, נוח וטעים לצריכת כמות חלבון גבוהה יותר בתפריט לעומת יוגורטים אחרים.

  לבניית תפריט מאוזן המכיל את כל אבות המזון ובמיוחד לעוסקים בפעילות גופנית - מומלץ להתייעץ עם דיאטנית .

 25. מהו מקור החלבון בדנונה פרו?
  פתח סגור

  כל החלבון בדנונה פרו (לבן ופרי) מרוכז מהחלב בלבד וללא תוספות חיצוניות.

  על כן הרכב החלבון ביוגורט דנונה פרו זהה להרכב החלב. 

 26. כיצד מייצרים דנונה פרו? או: כיצד יש כמות חלבון גבוהה במוצר?
  פתח סגור

  דנונה פרו מיוצר בתהליך מיוחד בו מרכזים את היוגורט ללא כל תוספות חיצוניות עד לרמת החלבון הרצויה. תהליך הייצור של יוגורט דנונה פרו דומה לתהליך ייצור גבינה לבנה המאפשר תכולת חלבון גבוהה בשונה מיוגורטים אחרים ומכאן מקור המרקם הסמיך המיוחד שלו. 

 27. למי מיועד דנונה פרו?
  פתח סגור

  כל אחד יכול ליהנות מדנונה פרו בהתאם להמלצות על צריכת מוצרי חלב.

  דנונה פרו הוא אפשרות זמינה, טעימה ונוחה לצריכת כמות יפה של חלבון ועם אחוז שומן נמוך.

  ע"פ מחקרים קליניים, אנשים העוסקים בפעילות גופנית ידרשו בד"כ לצרוך יותר חלבון מהמלצות ה- DRI של משרד הבריאות וזאת בהתאם לסוג האימון ועצימותו (בהתאם למצב בריאותם), כדי לשמור על מסת השריר לאחר פעילות. בשל תכולת החלבון הגבוהה של דנונה פרו ( מכיל יותר מ- 10 גרם חלבון לגביע) גם אנשים העוסקים בפעילות גופנית יוכלו ליהנות מיתרונותיו במסגרת תפריט עשיר בחלבון.

  בכל מקרה, אין הדברים האמורים לעיל מהווים המלצה לצריכה מוגברת של חלבון ויש להתייעץ עם דיאטנית לקבלת המלצות בהתאם לסוג האימון והפעילות הגופנית ולבניית תפריט מאוזן.

 28. מהי הקצובה היומית המומלצת לחלבון?
  פתח סגור

  ע"פ משרד הבריאות, הקצובה היומית (DRI) לצריכת חלבון לאדם בריא עומדת על 0.8 גרם חלבון לק"ג בנשים ובגברים בגילאים הבוגרים. כלומר: גבר ממוצע צריך לצרוך 56 גרם חלבון ולעומתו אישה ממוצעת צריכה לצרוך 46 גרם חלבון – (לפי משקל של 70 ק"ג לגברים בני 19 ומעלה ו- 57.5 ק"ג לנשים מעל גיל 14).  ע"פ מחקרים קליניים, אנשים העוסקים בפעילות גופנית ידרשו בד"כ לצרוך יותר חלבון מהכמות המומלצת  כדי לשמור על מסת השריר וזה בהתאם לסוג האימון ועצימותו ובהתאם למצב הבריאותי שלהם. 

  בהתייחס להמלצות ה- DRI והנתונים הרשומים לעיל, יוגורט דנונה פרו לבן  מהווה כ-25% מהקצובה היומית המומלצת לחלבון לנשים במשקל הממוצע ו- 20% מהקצובה היומית המומלצת לחלבון לגברים במשקל הממוצע בגילאים הבוגרים. דנונה פרו על שכבת פרי מהווה 22% מהקצובה היומית לחלבון עבור נשים במשקל הממוצע ו- 18% מהקצובה היומית לחלבון עבור גברים במשקל הממוצע בגילאים הבוגרים (לפי משקל של 70 ק"ג לגברים בני 19 ומעלה ו- 57.5 ק"ג לנשים מעל גיל 14).

  בכל מקרה, אין הדברים האמורים מהווים המלצה לצריכה מוגברת של חלבון, יש להתייעץ עם דיאטנית לקבלת המלצות בהתאם לסוג האימון והפעילות הגופנית ולבניית תפריט מאוזן.

 29. מתי מומלץ לצרוך דנונה פרו?
  פתח סגור

  אין חשיבות לעיתוי צריכת דנונה פרו.

  במקרה של אנשים העוסקים בפעילות גופנית, הנדרשים לצרוך כמות חלבון גבוהה יותר במסגרת תפריט עשיר בחלבון כדי לשמור על מסת השריר, מומלץ לצרוך כמות חלבון גבוהה יותר ב- 24 שעות שבסמוך לאימון.  לפי מחקרים באנשים העוסקים בפעילות גופנית עולה סינתזת השריר למשך 24 שעות ואף לעיתים לאחר 48 שעות לאחר האימון, כך שמומלץ לאכול יותר חלבון במהלך היממה, שבסמוך לאימון. 
  בכל מקרה, אין הדברים האמורים מהווים המלצה לצריכה מוגברת של חלבון, יש להתייעץ עם דיאטנית לקבלת המלצות בהתאם לסוג האימון והפעילות הגופנית ולבניית תפריט מאוזן.

 30. כמה דנונה פרו מומלץ לצרוך ליום?
  פתח סגור

  באופן עקרוני מומלץ לצרוך עד כ- 3 מנות חלב ביום ממגוון מקורות (מוצרי גבינה, חלב או יוגורט). דנונה פרו הינו יוגורט טעים המבוסס על חלב  - עם היתרונות הבריאותיים הגלומים במוצרי חלב כמו: חלבון באיכות גבוהה, ויטמינים ומינרלים כמו סידן. דנונה פרו (לבן או פרי ) מכיל כמות חלבון גבוהה יותר מיוגורט דנונה ביו לבן או דנונה  פרי (ב- 50% או 87% בהתאמה), או מכל יוגורט אחר בשוק הישראלי ל-גביע של 150 גרם 3%. (נכון לדצמבר 2015).

  לבניית תפריט מאוזן המכיל את כל אבות המזון, מומלץ להתייעץ עם דיאטנית.

 31. במה דנונה פרו שונה מיוגורטים אחרים?
  פתח סגור

  יוגורט דנונה פרו הינו יוגורט המכיל יותר חלבון לכל 100 גרם מכל יוגורט אחר הקיים בשוק הישראלי (נכון לדצמבר 2015). ביחס ליוגורטים אחרים של דנונה לבן הוא מכיל  בכ-50% יותר חלבון לעומת דנונה ביו לבן 3%,  ובכ-87% יותר חלבון לעומת יוגורט דנונה  פרי 3% (ההשוואה מתייחסת לגביע 150 גר').
  יוגורט דנונה פרו נחשב ל"עשיר בחלבון" שכן לפי ה- EFSA (ארגון הבריאות האירופי), מוצרים אשר למעלה מ- 20% מהקלוריות שלהן מקורן חלבון, נחשבים למוצרים "עשירים בחלבון".

  דנונה פרו הוא אפשרות זמינה, טעימה ונוחה לצריכת כמות יפה של חלבון ועם אחוז שומן נמוך. כמו כן, המרקם של דנונה פרו סמיך במיוחד בשל תכולת החלבון הגבוהה שבו לעומת מרקמו של היוגורט הרגיל שמאופיין במרקם דליל יותר.

  לבניית תפריט מאוזן המכיל את כל אבות המזון ובייחוד לאלו העוסקים בפעילות גופנית, מומלץ להתייעץ עם דיאטנית.

 32. כמה חלבון יש ביוגורט דנונה פרו לעומת יוגורטים אחרים של דנונה?
  פתח סגור

  ליוגורט דנונה פרו לבן  אחוז חלבון גבוה באופן משמעותי

  שם מוצר

  יוגורט דנונה פרו לבן  2.9%
  (150 גר')

   

  יוגורט ביו לבן רגיל 3%

  (150 גר')

   

  תוספת חלבון באחוזים

  כמות חלבון (גר')

  12

  8

  50%

   

   

  ליוגורט דנונה פרו על פרי אחוז חלבון גבוה באופן משמעותי

  שם מוצר

  יוגורט דנונה פרו פרי  2.4%

  (150 גרם)

  יוגורט פרי  3%

  ( 150 גרם)

  תוספת חלבון באחוזים

  כמות חלבון (גר')

  10.1

  5.4

  87%

   

   

 33. מהי כמות החלבון בגביע?
  פתח סגור

  דנונה פרו לבן מכיל 12 גר' חלבון בגביע 150 גר'  (8 גר' חלבון ל- 100 גר')

  דנונה פרו בטעמי פירות מכיל 10.1 גר' חלבון בגביע 150 גר'  (6.7 גר' חלבון ל- 100 גר')

 34. אומרים שאחרי פעילות גופנית מומלץ לצרוך לפחות 15 או 20 גרם חלבון. איך דנונה פרו יכול לעזור לי אם כמות החלבון שלו בגביע קטנה יותר מזו המומלצת?
  פתח סגור

  דנונה פרו מהווה תוספת חלבון גבוהה יחסית ליוגורטים אחרים לגביע של 150 גרם (נכון לדצמבר 2015), ולכן אפשר לשקול לצרוך אותו כתוספת טובה ואיכותית במסגרת תפריט עשיר בחלבון. כמו כן, לעומת אופציות אחרות עשירות בחלבון, דנונה פרו הוא אלטרנטיבה טעימה, זמינה ונוחה.

  ההמלצה היום מדברת על פיזור תצרוכת החלבון לאורך כל שעות היום לאחר הפעילות גופנית ואף לפניה, ולכן יוגורט עשיר בחלבון כמו דנונה פרו יכול להוות פתרון טוב , טעים ונגיש לצריכה. 

  ההמלצה לצרוך בין 15 ל- 20 גר' לאחר פעילות גופנית נסמכת על מחקר מעבדה שהראה כי צריכה של 4 ארוחות הכוללות 20 גרם חלבון כל 3 שעות, נמצאה אפקטיבית יותר בבניית שריר לאחר אימון התנגדות. ומכאן ההמלצה לפזר את צריכת החלבון לאורך היום ולצרוך 20 גרם חלבון בארוחה.
  יחד עם זה מומלץ שתכולת החלבון בכל ארוחה תהיה ( 0.25-0.3 גר/ק"ג חלבון ) בהתאם למשקל הגוף: כך שאישה במשקל 50 ק"ג, יכולה להסתפק בהחלט ב- 12 גרם חלבון בארוחה. 

  לבניית תפריט מאוזן המכיל את כל אבות המזון ובייחוד לאלו העוסקים בפעילות גופנית, מומלץ להתייעץ עם דיאטנית.

 35. למה אתם קוראים למוצר דנונה PRO? זה יוגורט למקצוענים?
  פתח סגור

  למוצר קוראים דנונה PRO כיוון שהוא עשיר בחלבון. תרגום המילה חלבון לאנגלית הוא Protein המילה PRO היא קיצור של המילה Protein.
  המוצר מיועד לכולם משום שכל אדם באשר הוא צריך חלבון (בהתאם להמלצות משרד הבריאות לצריכת חלבון). יחד עם זאת, אנשים העוסקים בפעילות גופנית לגווניה ידרשו ליותר חלבון בהתאם לסוג האימון ועצימותו, כדי לבנות ולשמר את מסת השריר. 
  חשוב לציין כי המוצר אינו מיועד לאנשים שספורט הוא המקצוע העיקרי שלהם ("מקצוענים"). 

 36. המרקם של דנונה פרו סמיך מאד לעומת יוגורטים אחרים. מה הסיבה?
  פתח סגור

  נכון. המרקם של דנונה פרו סמיך במיוחד בשל תכולת החלבון הגבוהה שבו לעומת מרקמו של היוגורט הרגיל שמאופיין במרקם דליל יותר.
  דנונה פרו מבוסס על חלב שהוחמץ ע"י חיידקי היוגורט בתהליך טבעי ומאופיין בתכולת חלבון חלב גבוהה יחסית לשאר היוגורטים. תכולת החלבון הגבוהה במוצר היא שמעניקה לו את המרקם הסמיך. 

 37. אני סובל מאי סבילות ללקטוז, מותר לי לאכול את היוגורט הזה?
  פתח סגור

  יוגורט דנונה פרו אינו מוצר דל לקטוז.
  בכל מקרה, יש להתייעץ עם גורם רפואי ו/או עם דיאטנית לקבלת המלצות ולבניית תפריט מאוזן.

 38. האם דנונה פרו הוא פרוביוטי?
  פתח סגור

  יוגורט דנונה פרו אינו יוגורט פרוביוטי כלומר אינו מכיל חיידקים פרוביוטיים.
  יחד עם זאת דנונה פרו מבוסס על חלב שהוחמץ ע"י חיידקי היוגורט המסורתיים -  לקטובצילוס בולגריקוס וסטרפטוקוקוס תרמופילוס - השורדים את חיי המדף של המוצר,  אך נחשבים פחות חזקים בתנאי מערכת העיכול  ולכן אינם נחשבים פרוביוטיים (בד"כ חיידקים פרוביוטיים שורדים במהלך 2-3 שעות מרגע מגעם עם המעי). 

 39. האם המוצר יכול להיצרך ע"י חולי סוכרת?
  פתח סגור

  דנונה פרו בטעמי פירות מכיל סוכר מוסף ועל כן אינו מיועד לחולי סוכרת. 
  יוגורט דנונה פרו לבן, אינו מכיל סוכר מוסף והסוכר שבו מקורו בלקטוז (מכיל 4 6 גרם פחמימות בגביע  150 גר').

  בכל מקרה, במידה והנך חולה סוכרת, יש להיוועץ עם הרופא טרם צריכת המוצר. 

 40. האם המוצר מכיל גלוטן?
  פתח סגור

  בשלב זה המוצר אינו נקי מגלוטן ולכן אינו מומלץ לאנשים בעלי אלרגיה לגלוטן.