שירות לקוחות : 1800-777-777

יוגורט ובריאות

יוגורט ובריאות
יוגורט דנונה מכיל רכיבים תזונתיים אשר חיוניים לשמירה על בריאות הגוף

אפרת סגל

דיאטנית מחלבת שטראוס1.      היוגורט עשיר ברכיבים תזונתיים חיוניים:

- חלבון איכותי: החלבון הוא מרכיב חיוני בתזונה שלנו ויש לו תפקיד מפתח בשמירה על בריאות הגוף.
חלבון מן החי, כזה הקיים ביוגורט, הינו בעל ערך ביולוגי גבוה בגלל שהוא מכיל בתוכו את כל חומצות האמינו הנחוצות לגוף. בני האדם מסוגלים לייצר בעצמם את רוב חומצות האמינו, אבל ישנם תשעה סוגים של חומצות אמינו אותן בני האדם אינם יכולים לייצר בעצמם ולכן אנו חייבים לקבלן מהמזון אותו אנו אוכלים. חומצות אלו נקראות חומצות חיוניות. חלבון מלא הוא חלבון המכיל את כל חומצות האמינו החיוניות, זהו החלבון הקיים ביוגורט.
גביע יוגורט מכיל בין שבעה לעשרה גרם חלבון מלא, המהווים כ-15% מכמות החלבון היומית המומלצת לגברים ולנשים.

- סידן זמין: יוגורט דנונה BIO הוא הבסיס לכל מגוון המוצרים העשיר שלנו. כמות הסידן ביוגורט גבוהה והוא נספג בגוף בצורה יעילה. תהליך התסיסה של היוגורט על ידי חיידקי המחמצת מוביל להגברת מסיסות מינרלים שונים, ביניהם הסידן, ומכאן זמינותו הגבוהה. החיידקים שביוגורט מגיעים למעיים ויוצרים בהם סביבה חומצית המגבירה את ספיגת הסידן. כמו כן היוגורט מכיל חלבונים ייחודיים (קזאינים) ולקטוז (סוכר החלב), המשפרים גם הם את ספיגת הסידן.

- חיידקים ידידותיים:
במערכת העיכול שלנו מתקיימת אוכלוסיית חיידקים ענפה, חלקם חיידקים ידידותיים וחלקם מזיקים. לחיידקים הידידותיים תפקידים רבים בגוף האדם, הם מגנים מפני חיידקים מזיקים, וירוסים ופטריות, הם מסייעים לפירוק ועיכול המזון, מייצרים ויטמינים חיוניים וחומצות שומן המזינות את תאי המעי הגס.
רכיב ייחודי עיקרי של היוגורט הם החיידקים המסורתיים-L.Bulgaricus  ו-S.thermophilus ממשפחת Lactic Acid Bacteria (LAB), אותם חיידקים ידידותיים המתסיסים את החלב והופכים אותו ליוגורט. כיום בנוסף לחיידקים אלה, מוסיפים חיידקים פרוביוטיים ספציפיים למגוון יוגורטים אשר מקנים ליוגורט תועלות בריאותיות שונות, זאת על פי זן החיידק המוסף ליוגורט. לדוגמה, ישנם מחקרים שבדקו את התועלות הבריאותיות של החיידקים הפרוביוטיים ומצאו כי הם תורמים לשיפור בויסות ואיזון המערכת החיסונית. שיפור הרכב חיידקי המעי משפיע על שלשולים, מעי רגיז, מחלות מעי דלקתיות ותורמים לעיכול וספיגה של רכיבים שונים במערכת העיכול ועוד.
הרכב החיידקים במעיים שלנו ניתן לשינוי. על ידי התזונה שלנו, אנחנו יכולים להשפיע על המאזן בין החיידקים ה"טובים" לחיידקים ה"רעים" (לטובה ולרעה).
היוגורט הוא אמצעי פשוט, יעיל, נוח וטעים לשמירה יומיומית על איזון החיידקים החיוביים במעי.

הידעת? לדנונה סטנדרטים גבוהים לשימוש בחיידקים פרוביוטיים!
לא כל חיידק ידידותי הוא חיידק פרוביוטי! בכדי שחיידק יוגדר כחיידק פרוביוטי, הוא צריך לעמוד במספר קריטריונים:

- לחיידקים פרוביוטיים, קיימת היכולת לשרוד בתוך היוגורט עד סוף חיי המדף שלו, בכמות של לפחות 100 מיליון חיידקים לגרם יוגורט.

- חיידקים פרוביוטיים יכולים לשרוד את המעבר במערכת העיכול ולהגיע למעיים בכמות של לפחות 100 מיליון חיידקים,
  בניגוד לחיידקי היוגורט המסורתיים אשר פחות עמידים במעבר למעי.

- החיידקים הפרוביוטיים יכולים להתחרות בחיידקים מזיקים ומחוללי מחלות ולמנוע מהם לחדור את מערכת העיכול ולהגיע למחזור הדם.

- לחיידקים הפרוביוטיים תרומה משמעותית לבריאות האדם בהשוואה לחיידקים שאינם פרוביוטיים, זאת באמצעות ההשפעה שלהם על אוכלוסיית חיידקי המעיים.


- מגוון ויטמינים ומינרלים: כמו אבץ, אשלגן, זרחן, מגנזיום, ויטמין A ו-ויטמין המסייעים לתפקוד ולתהליכים שונים בגוף.

2.      היוגורט עשיר בשפע רכיבים תזונתיים עם מעט קלוריות ושומן:

גביע יוגורט אוצר בתוכו רכיבי תזונה חיוניים רבים לגוף וכל זאת באחוזי שומן נמוכים (0-3% שומן) ועם מעט קלוריות (כ-80 קלוריות לגביע).

3.      הסינרגיזם הייחודי ביוגורט:

שלל הרכיבים המצויים ביוגורט והחיידקים הפרוביוטיים פועלים יחדיו ויוצרים אפקט ייחודי, תוצר שלם בעל ערך הגבוה מסך כל רכיביו. לדוגמא, החלבונים ביוגורט מגבירים את הספיגה של המינרלים והויטמינים. החיידקים משפרים את הרכב וכמות השומנים ביוגורט. תהליך התסיסה של החיידקים מגביר את הזמינות של המינרלים מה שמביא לספיגה טובה יותר שלהם בגוף. הלקטוז (סוכר החלב) ביוגורט מהווה מזון לחיידקים לפעילותם ולשגשוגם במעי. החיידקים הפרוביוטיים משפיעים על חיי המדף של היוגורט ומשפרים את הטעם והמרקם הייחודיים לו; הסמיכות הגבוהה של היוגורט בהשוואה לחלב, תורמת לספיגת מינרלים טובה יותר.

ניתן לסכם ולומר כי עבודת כל הרכיבים יחד מגדילה את התועלת הכללית של היוגורט: גם בתוך הגביע - השפעה תזונתית ובריאותית, וגם מבחוץ – השפעה על הטעם והמרקם הייחודיים ליוגורט!

אז מה יוצא לנו מאכילת יוגורט?
יוגורט של דנונה מכיל שפע של רכיבי תזונה: חלבון איכותי, חיידקים ידידותיים, סידן, ויטמינים ומינרלים התורמים לבריאות ולתפקוד תקין של הגוף

דנונה. קודם כל בריאות

תגיות : בעיות עיכול, פרוביוטיקהשתף > קישור לפייסבוק קישור לטוויטר קישור לגוגל +