שירות לקוחות : 1800-777-777
ניגודיות גבוההניגודיות גבוהה

5 סוגי ספורט שאתם חייבים לקחת בחשבון

אם אתם לא אתלטים מקצוענים, אלא פשוט אנשים שרוצים להתעמל לטובת הבריאות והמראה המחוטב וחדרי הכושר הם פחות בשבילכם, אז הכתבה הזו בשבילכם (אבל לא רק!).

חלק מהפעילויות הגופניות הכי טובות וכיפיות שאתם יכולים להעניק לעצמכם בכלל לא דורשות את מסגרת חדר הכושר. הרשימה הבאה שנציין כאן יכולה לעשות פלאים לגוף שלכם ולשיפור מנעד התנועה ושיווי המשקל. אז לא משנה מה גילכם, סוגי הספורט הבאים עשויים לעזור לכל אחד מכם לשפר את הכושר ואפילו להתחטב.

 

שחייה-  לגוף ולנשמה – יש מצב ששחייה היא הספורט המושלם ביקום. המים מספקים תמיכה נהדרת לגוף ומאפשרים תנועתיות זורמת וקלה יותר. השחייה עוזרת בפיתוח שרירים ארוכים ויפים, משפרת סיבולת לב ריאה וגמישות, מחזקת את שרירי הבטן וגורמת לגוף שלנו להראות ממש, ממש טוב!

 

טאי צ'י- לא רק למיסטר מיאגי ולקרטה קיד!  שיטת הלחימה הסינית העתיקה הזו משלבת תנועות עדינות במצב של רגיעה ועושה טוב לגוף ולנפש. יש מי שקוראים לספורט הזה 'מדיטציה בתנועה'. עיקרון הטאי-צ'י הוא סדרות של תנועות אציליות ומעודנות המתחלפות בזרימה מושלמת. ספורט זה משפר פלאים את שיווי המשקל, בונה שריר יפה ארוך ומעודן, משפר סיבולת לב ריאה (כן כן, ואפילו שהוא לא דורש תיזוז וקפיצות), משפר את יכולת הריכוז שלנו ואת את רמות האנרגיה. נשמע טוב בשביל ספורט שלא גורם לנו להזיע. ישנם שעורי טאי צ'י ברמות שונות, כך שזה יכול להתאים לכל אחד

 

 

הליכה- לא מה שחשבתם ללכת זה דבר פשוט, אבל אל תיקחו את ההליכה כמובן מאליו. לצורכי חיטוב למשל, הליכה מהירה היא אפקטיבית יותר מריצה ועושה פלאים לגוף מבפנים ומבחוץ. היא משפרת רמות כולסטרול ולחץ דם, מחזקת עצמות ומשפרת את מצב השלד, מפחיתה משמעותית את הסיכוי למחלות כמו סוכרת ומחלות לב ומחקרים מסוימים אף הוכיחו שההליכה משפרת את הזיכרון ואת מצב הרוח. נראה לנו שנלך על זה!

 

סאפ- הטרנד הלוהט –  (ראשי תיבות לstand-up paddleboard) חתירה בסאפ היא דרך מעולה לעצב ולחטב את הגוף מבלי להרגיש שאתם מתעמלים (בגלל שזה כל כך כיף). הדבר כרוך בעמידה על גלשן גדול יותר מהממוצע תוך כדי חתירה במים רגועים וחלקים בים. זה נשמע ונראה קל, אבל שלא תתבלבלו, הדבר דורש עבודה והתגייסות של כל הגוף לרבות שליטה, שיווי משקל ועבודת בטן. יש מי שהגדירו את הסאפ כ"טיפוס על מים". הספורט הזה ללא ספק תופס תאוצה ושולט כאחד הטרנדים החמים בתחום הספורט.

 

אימוני חוץ בקבוצה- כי טובים השניים- עוד להיט ששולט לאחרונה ובצדק, הוא אימוני חוץ שונים בקבוצות. למשל קבוצות ריצה, קרוס פיט בקבוצה בפארק, קבוצות יוגה בחוץ (בנמל תל אביב למשל) ועוד. אין ספק שמאמן אישי או שעור פרטי זה דבר נפלא, אבל הוא גם מגיע עם תווית מחיר לא קטנה ואולי משם זה התחיל. כיום בטיול בפארק ובאזורים ציבוריים אחרים תתקלו בלא מעט קבוצות אימון של אנשים שעושים את זה ביחד. יש משהו בדינמיקה הקבוצתית שיוצר תחושת מחויבות והתמדה, הפעילות בחוץ עושה טוב לנשמה ולנשימה וישנן קבוצות בעלות צביון משותף לדוגמה קבוצת אימהות, סטודנטים, גברים, או טרום מתגייסים כך שלוחות הזמנים והלך הרוח הקבוצתי המתואם גם כן מוסיף למוטיבציה ובעל פוטנציאל חברתי.

 

 

אתם יכולים לבחור באחד או יותר מסוגי הספורט המצוינים כאן ולשלב אותם בחייכם. הרבה יותר קל לשלב פעילות ספורטיבית בחיינו אם נבחר את סוגי הספורט הנכונים לנו, אלה שמסבים לנו הנאה ולא מרגישים לנו כמו מטלה הכרוכה בסבל. 

שלח הודעה שתף בטוויטר שתף בפייסבוק