שירות לקוחות : 1800-777-777
ניגודיות גבוההניגודיות גבוהה

דנונה- שאלות ותשובות

מהו יוגורט
יוגורט דנונה BIO?

יוגורט ביו לבן ממשפחת דנונה - יוגורט המכיל חלב, סידן, חלבון וחיידקים פרוביוטיים והוא הבסיס למגוון מוצרי היוגורט הרחב של דנונה היכולים להשתלב היטב בתזונה הבריאה והיומיומית שלכם.

מידע על יוגורט דנונה
שאלות ותשובות
פתח הכלפתח הכל סגור הכלסגור הכל
 1. מהו יוגורט ?

  יוגורט הינו חלב המותסס על ידי חיידקים. חיידקים אלו מכונים חיידקי מחמצת החלב (Lactic Acid Bacteria) . הם מפרקים את סוכר החלב והופכים אותו לחומצה לקטית שיוצרת את הטעם החמצמץ האופייני של היוגורט.

 2. איך היוגורט מסייע לבריאות ?

  היוגורט שומר על אוכלוסיית החיידקים הטובים במעיים וכך מסייע לבריאותנו.

  במערכת העיכול שלנו מתקיימת אוכלוסיית חיידקים ענפה, רוב החיידקים ידידותיים אך חלקם גם מזיקים. לחיידקים הידידותיים תפקידים רבים בגוף:

  •         מגנים מפני חיידקים מזיקים, וירוסים ופטריות.

  •         מסייעים לפירוק ועיכול המזון.

  •         מייצרים ויטמינים חיוניים.

  •         מייצרים חומצות שומן המזינות את תאי המעי הגס.

  שימוש באנטיביוטיקה, טיפול בתרופות שונות, שינויים הורמונליים, לחץ נפשי והרגלי התזונה המערבית – כולם יכולים לפגוע באוכלוסיית החיידקים הטובים ובכך להפר את האיזון האקולוגי של אוכלוסיית החיידקים במעי.

  לכן חשוב מאוד לשמור על האיזון ולעודד צמיחה של חיידקים ידידותיים על פני חיידקים מזיקים.

 3. אילו ערכים תזונתיים יש ליוגורט ?

  היוגורט הוא מקור מצוין לחלבון איכותי בעל ערך ביולוגי גבוה, לסידן- מינרל חיוני לבריאות העצם ולשלל ויטמינים ומינרלים החיוניים לתפקוד תקין של הגוף ( אשלגן, אבץ, זרחן, ויטמין A וויטמינים מקבוצה B (כולל ריבופלאבין וויטמין 12B).

 4. אילו תועלות יש ליוגורטים של שטראוס?

  במגוון היוגורטים של שטראוס אפשר למצוא:

  סיבים תזונתיים פרה-ביוטיים - רכיבים שמעודדים צמיחה ופעילות של חיידקים ידידותיים שכבר נמצאים בתוך מערכת העיכול וחשובים לתפקוד תקין של מערכת העיכול.

  יוגורטים שונים מכילים חיידקים פרוביוטיים (דוגמת אקטימל ואקטיביה), נוסף לחיידקי ההתססה של היוגורט, שהוכחה תרומתם לבריאות מערכת העיכול ומערכת ההגנה הטבעית.

 5. האם הסידן נספג בגוף גם כשאוכלים יוגורט דל שומן?

  הטענה כי סידן ממוצרי חלב דלי שומן לא נספג ביעילות, אינה נכונה!

  שומן החלב לא משפיע על ספיגת הסידן, כך שהוא נספג גם ממוצרי חלב עתירי שומן וגם ממוצרי חלב דלי שומן.

  סידן נספג גם ללא ויטמין D, בספיגה פסיבית, וכאשר קיים מחסור בויטמין D גדלה השפעתו של הלקטוז (סוכר החלב) במוצרי החלב על ספיגת הסידן. קיימות הוכחות ממחקרים קליניים, שלצריכת מוצרי חלב דלי שומן יש השפעה חיובית על העצם.

 6. מהו חלבון בעל ערך ביולוגי גבוה?

  החלבונים מורכבים מיחידות קטנות הנקראות חומצות אמינו.

  בני האדם מסוגלים לייצר בעצמם את רוב חומצות האמינו. את 9  הסוגים של חומצות האמינו שבני האדם אינם יכולים לייצר בעצמם הם חייבים לקבל מהמזון. חומצות אלו נקראות חומצות חיוניות.

  חלבון מלא הוא חלבון המכיל את כל חומצות האמינו החיוניות. יוגורט מכיל בין 5-9 גרם חלבון מלא.

 7. אני סובל מאי סבילות ללקטוז, מותר לי לאכול יוגורט ?

  המחסור בלקטאז (המפרק את סוכר החלב) שונה מאדם לאדם וכך שונה גם התאמתם של מוצרי החלב והכמות הנצרכת מאדם לאדם.

  אחת ההמלצות לאנשים עם אי סבילות ללקטוז היא לבחור מתוך מוצרי החלב את אלה שמכילים פחות לקטוז, למשל יוגורט חלב דל לקטוז, קוטג', גבינות קשות וגבינות שעברו הבשלה.

 8. אני נוטל אנטיביוטיקה, מותר לי לאכול יוגורט?

  מומלץ מאוד לאכול יוגורט כאשר מטופלים באנטיביוטיקה.

  האנטיביוטיקה פוגעת גם בחיידקים הטובים שמאכלסים את המעי, והיוגורט יכול לסייע בחיזוק האוכלוסייה שנפגעה.
  ביוגורט נמצאים חיידקים חיים מסוג ביפידוס ואצידופילוס. חיידקים אלה מגיעים למעיים שלנו מתיישבים, מתרבים וכשהם בכמות מספקת הם תורמים לבריאות. חיידקים אלה מסייעים בעיכול המזון ותורמים לספיגה של ויטמינים ומינרלים בגוף.

  מחקרים רפואיים הראו כי הם עוזרים למניעה של סוגים מסוימים של סרטן ואף תורמים לאיזון השומנים בדם.

 9. האם צריכת מוצרי חלב גורמת לליחה?

  אין הוכחה מדעית למיתוס הרווח בדבר הקשר בין צריכת חלב ומוצריו לבין מחלות דרכי הנשימה העליונות (נזלת, דלקות אוזניים, אסטמה).

  מחקרים קליניים רבים בדקו האם לצריכת חלב ומוצריו יש השפעה על החרפת סימפטומים אסמטיים או הרעה כלשהיא בתפקודי נשימה בקרב מבוגרים וילדים שלא סובלים מאלרגיה למוצרי חלב. במחקרים אלו לא נמצא כל קשר בין התופעות הנ"ל לצריכת חלב.

  תופעות במערכת הנשימה נצפו רק בקרב אנשים שנמצאו כאלרגיים לחלבון חלב ותופעות אלו הופיעו עם צריכת מוצרי חלב והפסיקו מיידית עם הפסקת הצריכה.

 10. מאיזה גיל אפשר להוסיף יוגורט לתפריט?

  על פי המלצות משרד הבריאות בישראל, מוצרי חלב ניגר (לבן, אשל, יוגורט, מעדני חלב, רוויון) וגבינות ניתן להוסיף בתום החודש התשיעי. חלב פרה בתום החודש השנים עשר לחיי התינוק.