שירות לקוחות : 1800-777-777
ניגודיות גבוההניגודיות גבוהה

דנונה פרו- שאלות ותשובות

מהו יוגורט
דנונה PRO ?

 

יוגורט דנונה PRO, ממשפחת דנונה, הנו יוגורט עשיר בחלבון לצריכה יומיומית במגוון טעמים נפלאים.

מידע על יוגורט דנונה PRO
שאלות ותשובות
פתח הכלפתח הכל סגור הכלסגור הכל
 1. מה זה דנונה פרו?

  דנונה פרו הינו יוגורט עשיר בחלבון במרקם סמיך במיוחד.

  דנונה פרו הוא אפשרות זמינה, טעימה ונוחה לצריכת כמות יפה של חלבון איכותי ועם אחוז שומן נמוך. דנונה פרו מכיל כמות חלבון גבוהה יותר באופן משמעותי (לגביע של 150 גר') לעומת יוגורטים אחרים בשוק (נכון לדצמבר 2015).

  דנונה פרו מיוצר בתהליך מיוחד בו מרכזים את היוגורט ללא כל תוספות חיצוניות עד לרמת החלבון הרצויה.
  לדנונה פרו שני סוגים:

  1.      דנונה פרו לבן: יוגורט עשיר בחלבון המכיל 8  גר' חלבון  ל 100 גרם (סה"כ 12 גר' חלבון לגביע*), 2.9% שומן. יוגורט דנונה פרו לבן מכיל כ- 50% חלבון יותר בהשוואה יוגורט דנונה ביו לבן 3% 

  2.      דנונה פרו על שכבת פרי: יוגורט עשיר בחלבון  המכיל 6.7 גר' חלבון ל 100 גר' (סה"כ 10.1 גר' חלבון לגביע*), 2.4% שומן. יוגורט דנונה פרו פרי מכיל כ- 87% חלבון יותר בהשוואה ליוגורט דנונה פרי 3%.

  * ההשוואה מתייחסת לגביע 150 גר'  

 2. מה זה דנונה פרו triple zero ?

  מה זה דנונה פרו triple zero הנו יוגורט עשיר בחלבון, ללא שומן, ללא ממתיקים מלאכותיים וללא סוכר לבן.

 3. האם גם בדנונה פרו triple zero אחוזי חלבון גבוהים?

  כן, בדומה לדנונה פרו, גם מוצרי triple zero עשירים בחלבון ומכילים 11 גרם חלבון לגביע של 150 גרם.

 4. מה זה חלבון?

  החלבון הינו אחד משלושת אבות המזון החיוניים לתפקודו התקין של הגוף. החלבון מהווה אבן בניין מרכזית למספר רב של רקמות בגוף כמו שרירים, גידים, רצועות וכו'.
  החלבון בנוי משרשרת של חומצות אמיניות חיוניות ושאינן חיוניות (יש כ- 20 חומצות אמינו).
   חומצות אמינו חיוניות הינן חומצות אמינו שהגוף אינו יכול לייצר בעצמו ומקבלים אותם ממזונות המכילים חלבון כמו ביצים ומוצרי חלב.

  תפקיד החלבון בגופנו: 

  לגוף יש צורך בחלבון על מנת לשמור על תפקודו התקין. לחלבון תפקיד חיוני בקיומם של תאי הגוף והוא מהווה 50% ממשקל התא. החלבונים מהווים את אבני הבניין לבניית השרירים, כאשר צריכתם חשובה לעידוד בנית השריר. בנוסף לתרומתו של החלבון בבניית מסת השריר בגופנו, הוא משתתף במגוון תהליכים כימיים בתא ובגרעין התא.

  תפקידי החלבון השונים כוללים:

  1. הפעלה של אנזימים בגוף

  2. הובלה ואחסון בתוך התא

  3. השתתפות במנגנונים הורמונאליים ומטבוליים בתא

  4. השתתפות במנגנוני הפקת האנרגיה

  5. החלבון מהווה חלק ממבנה של רקמות גוף כגון שרירים, שערות, ציפורנים ואיברים נוספים בגוף

  6. השתתפות במנגנוני הגנה על הגוף (הנוגדנים הם חלבונים)

  7. החלבון משמש כמאגר אנרגיה. לדוגמא: השריר מהווה מקור לאנרגיה במצבים בהם נגמרים מאגרי הפחמימות בגוף או במצבי דיאטה לא מאוזנת

  8.  50-75% מסך כל החלבונים בגוף האדם מרכיבים את השלד

 5. מה זה "עשיר בחלבון?"

  ע"פ ה- EFSA (ארגון הבריאות האירופי), כל מוצר מזון אשר למעלה מ- 20% מסך הקלוריות שלו ממקור חלבוני יחשב למוצר עשיר בחלבון. 

  יוגורט דנונה פרו נחשב ליוגורט עשיר בחלבון כיוון שלמעלה מ -% 20 מסך הקלוריות שלו ממקור חלבוני. כמו כן הוא מכיל יותר מ- 10 גר' חלבון למוצר. 

 6. "חלבון תורם לבנייה ולשימור מסת השריר"- למה הכוונה?

  החלבון מהווה מרכיב עיקרי במבנה של רקמת השריר ומשתתף בתהליכים מטבוליים הקשורים לשמירה על מסת השריר ובנייתו. ארגון ה- EFSA  (ארגון הבריאות האירופי) אישר את  ההיגד "חלבון תורם לבנייה ולשימור מסת השריר" על סמך סקירות מדעיות נרחבות הכוללות מחקרים קליניים מבוססים. 

  יוגורט דנונה פרו נחשב ליוגורט עשיר בחלבון כיוון שלמעלה מ -% 20 מסך הקלוריות שלו ממקור חלבוני. כמו כן הוא מכיל יותר מ- 10 גר' חלבון למוצר. 

  ע"פ מחקרים קליניים, אנשים העוסקים בפעילות גופנית (בסוגים שונים ובעוצמות שונות), יידרשו לכמות חלבון הגבוהה מהמלצות ה-DRI. דנונה פרו יכול להוות פתרון זמין, נוח וטעים לצריכת כמות חלבון גבוהה יותר בתפריט לעומת יוגורטים אחרים.

  לבניית תפריט מאוזן המכיל את כל אבות המזון ובמיוחד לעוסקים בפעילות גופנית - מומלץ להתייעץ עם דיאטנית .

 7. מהו מקור החלבון בדנונה פרו?

  כל החלבון בדנונה פרו (לבן ופרי) מרוכז מהחלב בלבד וללא תוספות חיצוניות.

  על כן הרכב החלבון ביוגורט דנונה פרו זהה להרכב החלב. 

 8. כיצד מייצרים דנונה פרו? או: כיצד יש כמות חלבון גבוהה במוצר?

  דנונה פרו מיוצר בתהליך מיוחד בו מרכזים את היוגורט ללא כל תוספות חיצוניות עד לרמת החלבון הרצויה. תהליך הייצור של יוגורט דנונה פרו דומה לתהליך ייצור גבינה לבנה המאפשר תכולת חלבון גבוהה בשונה מיוגורטים אחרים ומכאן מקור המרקם הסמיך המיוחד שלו. 

 9. למי מיועד דנונה פרו?

  כל אחד יכול ליהנות מדנונה פרו בהתאם להמלצות על צריכת מוצרי חלב.

  דנונה פרו הוא אפשרות זמינה, טעימה ונוחה לצריכת כמות יפה של חלבון ועם אחוז שומן נמוך.

  ע"פ מחקרים קליניים, אנשים העוסקים בפעילות גופנית ידרשו בד"כ לצרוך יותר חלבון מהמלצות ה- DRI של משרד הבריאות וזאת בהתאם לסוג האימון ועצימותו (בהתאם למצב בריאותם), כדי לשמור על מסת השריר לאחר פעילות. בשל תכולת החלבון הגבוהה של דנונה פרו ( מכיל יותר מ- 10 גרם חלבון לגביע) גם אנשים העוסקים בפעילות גופנית יוכלו ליהנות מיתרונותיו במסגרת תפריט עשיר בחלבון.

  בכל מקרה, אין הדברים האמורים לעיל מהווים המלצה לצריכה מוגברת של חלבון ויש להתייעץ עם דיאטנית לקבלת המלצות בהתאם לסוג האימון והפעילות הגופנית ולבניית תפריט מאוזן.

 10. מהי הקצובה היומית המומלצת לחלבון?

  ע"פ משרד הבריאות, הקצובה היומית (DRI) לצריכת חלבון לאדם בריא עומדת על 0.8 גרם חלבון לק"ג בנשים ובגברים בגילאים הבוגרים. כלומר: גבר ממוצע צריך לצרוך 56 גרם חלבון ולעומתו אישה ממוצעת צריכה לצרוך 46 גרם חלבון – (לפי משקל של 70 ק"ג לגברים בני 19 ומעלה ו- 57.5 ק"ג לנשים מעל גיל 14).  ע"פ מחקרים קליניים, אנשים העוסקים בפעילות גופנית ידרשו בד"כ לצרוך יותר חלבון מהכמות המומלצת  כדי לשמור על מסת השריר וזה בהתאם לסוג האימון ועצימותו ובהתאם למצב הבריאותי שלהם. 

  בהתייחס להמלצות ה- DRI והנתונים הרשומים לעיל, יוגורט דנונה פרו לבן  מהווה כ-25% מהקצובה היומית המומלצת לחלבון לנשים במשקל הממוצע ו- 20% מהקצובה היומית המומלצת לחלבון לגברים במשקל הממוצע בגילאים הבוגרים. דנונה פרו על שכבת פרי מהווה 22% מהקצובה היומית לחלבון עבור נשים במשקל הממוצע ו- 18% מהקצובה היומית לחלבון עבור גברים במשקל הממוצע בגילאים הבוגרים (לפי משקל של 70 ק"ג לגברים בני 19 ומעלה ו- 57.5 ק"ג לנשים מעל גיל 14).

  בכל מקרה, אין הדברים האמורים מהווים המלצה לצריכה מוגברת של חלבון, יש להתייעץ עם דיאטנית לקבלת המלצות בהתאם לסוג האימון והפעילות הגופנית ולבניית תפריט מאוזן.

 11. מתי מומלץ לצרוך דנונה פרו?

  אין חשיבות לעיתוי צריכת דנונה פרו.

  במקרה של אנשים העוסקים בפעילות גופנית, הנדרשים לצרוך כמות חלבון גבוהה יותר במסגרת תפריט עשיר בחלבון כדי לשמור על מסת השריר, מומלץ לצרוך כמות חלבון גבוהה יותר ב- 24 שעות שבסמוך לאימון.  לפי מחקרים באנשים העוסקים בפעילות גופנית עולה סינתזת השריר למשך 24 שעות ואף לעיתים לאחר 48 שעות לאחר האימון, כך שמומלץ לאכול יותר חלבון במהלך היממה, שבסמוך לאימון. 
  בכל מקרה, אין הדברים האמורים מהווים המלצה לצריכה מוגברת של חלבון, יש להתייעץ עם דיאטנית לקבלת המלצות בהתאם לסוג האימון והפעילות הגופנית ולבניית תפריט מאוזן.

 12. כמה דנונה פרו מומלץ לצרוך ליום?

  באופן עקרוני מומלץ לצרוך עד כ- 3 מנות חלב ביום ממגוון מקורות (מוצרי גבינה, חלב או יוגורט). דנונה פרו הינו יוגורט טעים המבוסס על חלב  - עם היתרונות הבריאותיים הגלומים במוצרי חלב כמו: חלבון באיכות גבוהה, ויטמינים ומינרלים כמו סידן. דנונה פרו (לבן או פרי ) מכיל כמות חלבון גבוהה יותר מיוגורט דנונה ביו לבן או דנונה  פרי (ב- 50% או 87% בהתאמה), או מכל יוגורט אחר בשוק הישראלי ל-גביע של 150 גרם 3%. (נכון לדצמבר 2015).

  לבניית תפריט מאוזן המכיל את כל אבות המזון, מומלץ להתייעץ עם דיאטנית.

 13. במה דנונה פרו שונה מיוגורטים אחרים?

  יוגורט דנונה פרו הינו יוגורט המכיל יותר חלבון לכל 100 גרם מכל יוגורט אחר הקיים בשוק הישראלי (נכון לדצמבר 2015). ביחס ליוגורטים אחרים של דנונה לבן הוא מכיל  בכ-50% יותר חלבון לעומת דנונה ביו לבן 3%,  ובכ-87% יותר חלבון לעומת יוגורט דנונה  פרי 3% (ההשוואה מתייחסת לגביע 150 גר').
  יוגורט דנונה פרו נחשב ל"עשיר בחלבון" שכן לפי ה- EFSA (ארגון הבריאות האירופי), מוצרים אשר למעלה מ- 20% מהקלוריות שלהן מקורן חלבון, נחשבים למוצרים "עשירים בחלבון".

  דנונה פרו הוא אפשרות זמינה, טעימה ונוחה לצריכת כמות יפה של חלבון ועם אחוז שומן נמוך. כמו כן, המרקם של דנונה פרו סמיך במיוחד בשל תכולת החלבון הגבוהה שבו לעומת מרקמו של היוגורט הרגיל שמאופיין במרקם דליל יותר.

  לבניית תפריט מאוזן המכיל את כל אבות המזון ובייחוד לאלו העוסקים בפעילות גופנית, מומלץ להתייעץ עם דיאטנית.

 14. כמה חלבון יש ביוגורט דנונה פרו לעומת יוגורטים אחרים של דנונה?

  ליוגורט דנונה פרו לבן  אחוז חלבון גבוה באופן משמעותי

  שם מוצר

  יוגורט דנונה פרו לבן  2.9%
  (150 גר')

   

  יוגורט ביו לבן רגיל 3%

  (150 גר')

   

  תוספת חלבון באחוזים

  כמות חלבון (גר')

  12

  8

  50%

   

   

  ליוגורט דנונה פרו על פרי אחוז חלבון גבוה באופן משמעותי

  שם מוצר

  יוגורט דנונה פרו פרי  2.4%

  (150 גרם)

  יוגורט פרי  3%

  ( 150 גרם)

  תוספת חלבון באחוזים

  כמות חלבון (גר')

  10.1

  5.4

  87%

   

   

 15. מה היתרונות של דנונה פרו על פני החלופות האחרות?

  דנונה פרו הוא אפשרות זמינה, טעימה ונוחה לצריכת כמות יפה של חלבון עם % שומן נמוך.

  • ביחס ליוגורטים אחרים בשוק הישראלי – מכיל הכי הרבה חלבון למנת צריכה/100גר' (נכון לדצמבר 2015)

  • מקור החלבון – חלבון מהחלב נחשב לחלבון בעל איכות טובה

  • טעם – אלטרנטיבה טעימה ומתוקה בשל שכבת הפרי (היוגורט הלבן אינו ממותק)

  • נוח לצריכה - ביחס לעוף צלוי/מבושל, חזה עוף, טונה וכו'

  • % שומן נמוך יחסית 

 16. מהי כמות החלבון בגביע?

  דנונה פרו לבן מכיל 12 גר' חלבון בגביע 150 גר'  (8 גר' חלבון ל- 100 גר')

  דנונה פרו בטעמי פירות מכיל 10.1 גר' חלבון בגביע 150 גר'  (6.7 גר' חלבון ל- 100 גר')

 17. אומרים שאחרי פעילות גופנית מומלץ לצרוך לפחות 15 או 20 גרם חלבון. איך דנונה פרו יכול לעזור לי אם כמות החלבון שלו בגביע קטנה יותר מזו המומלצת?

  דנונה פרו מהווה תוספת חלבון גבוהה יחסית ליוגורטים אחרים לגביע של 150 גרם (נכון לדצמבר 2015), ולכן אפשר לשקול לצרוך אותו כתוספת טובה ואיכותית במסגרת תפריט עשיר בחלבון. כמו כן, לעומת אופציות אחרות עשירות בחלבון, דנונה פרו הוא אלטרנטיבה טעימה, זמינה ונוחה.

  ההמלצה היום מדברת על פיזור תצרוכת החלבון לאורך כל שעות היום לאחר הפעילות גופנית ואף לפניה, ולכן יוגורט עשיר בחלבון כמו דנונה פרו יכול להוות פתרון טוב , טעים ונגיש לצריכה. 

  ההמלצה לצרוך בין 15 ל- 20 גר' לאחר פעילות גופנית נסמכת על מחקר מעבדה שהראה כי צריכה של 4 ארוחות הכוללות 20 גרם חלבון כל 3 שעות, נמצאה אפקטיבית יותר בבניית שריר לאחר אימון התנגדות. ומכאן ההמלצה לפזר את צריכת החלבון לאורך היום ולצרוך 20 גרם חלבון בארוחה.
  יחד עם זה מומלץ שתכולת החלבון בכל ארוחה תהיה ( 0.25-0.3 גר/ק"ג חלבון ) בהתאם למשקל הגוף: כך שאישה במשקל 50 ק"ג, יכולה להסתפק בהחלט ב- 12 גרם חלבון בארוחה. 

  לבניית תפריט מאוזן המכיל את כל אבות המזון ובייחוד לאלו העוסקים בפעילות גופנית, מומלץ להתייעץ עם דיאטנית.

 18. למה אתם קוראים למוצר דנונה PRO? זה יוגורט למקצוענים?

  למוצר קוראים דנונה PRO כיוון שהוא עשיר בחלבון. תרגום המילה חלבון לאנגלית הוא Protein המילה PRO היא קיצור של המילה Protein.
  המוצר מיועד לכולם משום שכל אדם באשר הוא צריך חלבון (בהתאם להמלצות משרד הבריאות לצריכת חלבון). יחד עם זאת, אנשים העוסקים בפעילות גופנית לגווניה ידרשו ליותר חלבון בהתאם לסוג האימון ועצימותו, כדי לבנות ולשמר את מסת השריר. 
  חשוב לציין כי המוצר אינו מיועד לאנשים שספורט הוא המקצוע העיקרי שלהם ("מקצוענים"). 

 19. אני סובל מאי סבילות ללקטוז, מותר לי לאכול את היוגורט הזה?

  יוגורט דנונה פרו אינו מוצר דל לקטוז.
  בכל מקרה, יש להתייעץ עם גורם רפואי ו/או עם דיאטנית לקבלת המלצות ולבניית תפריט מאוזן.

 20. המרקם של דנונה פרו סמיך מאד לעומת יוגורטים אחרים. מה הסיבה?

  נכון. המרקם של דנונה פרו סמיך במיוחד בשל תכולת החלבון הגבוהה שבו לעומת מרקמו של היוגורט הרגיל שמאופיין במרקם דליל יותר.
  דנונה פרו מבוסס על חלב שהוחמץ ע"י חיידקי היוגורט בתהליך טבעי ומאופיין בתכולת חלבון חלב גבוהה יחסית לשאר היוגורטים. תכולת החלבון הגבוהה במוצר היא שמעניקה לו את המרקם הסמיך. 

 21. האם יש הגבלת גיל לצריכת דנונה PRO?

  לא, אין הגבלת גיל לצריכת דנונה PRO. יחד עם זאת חשוב לציין כי ע"פ המלצת משרד הבריאות, ניתן לצרוך מוצרי חלב באופן הדרגתי רק מגיל 9 חודשים ומעלה.

  מומלץ להיוועץ עם דיאטנית לבניית תפריט מאוזן ובריא.

 22. האם דנונה פרו הוא פרוביוטי?

  יוגורט דנונה פרו אינו יוגורט פרוביוטי כלומר אינו מכיל חיידקים פרוביוטיים.
  יחד עם זאת דנונה פרו מבוסס על חלב שהוחמץ ע"י חיידקי היוגורט המסורתיים -  לקטובצילוס בולגריקוס וסטרפטוקוקוס תרמופילוס - השורדים את חיי המדף של המוצר,  אך נחשבים פחות חזקים בתנאי מערכת העיכול  ולכן אינם נחשבים פרוביוטיים (בד"כ חיידקים פרוביוטיים שורדים במהלך 2-3 שעות מרגע מגעם עם המעי). 

 23. האם המוצר מכיל גלוטן?

  בשלב זה המוצר אינו נקי מגלוטן ולכן אינו מומלץ לאנשים בעלי אלרגיה לגלוטן.   

 24. האם המוצר יכול להיצרך ע"י חולי סוכרת?

  דנונה פרו בטעמי פירות מכיל סוכר מוסף ועל כן אינו מיועד לחולי סוכרת. 
  יוגורט דנונה פרו לבן, אינו מכיל סוכר מוסף והסוכר שבו מקורו בלקטוז (מכיל 4 6 גרם פחמימות בגביע  150 גר').

  בכל מקרה, במידה והנך חולה סוכרת, יש להיוועץ עם הרופא טרם צריכת המוצר.