שירות לקוחות : 1800-777-777
ניגודיות גבוההניגודיות גבוהה

דנכול- שאלות ותשובות

מהו יוגורט
משקה יוגורט דנכול?

משקה יוגורט דנכול, ממשפחת דנונה משקה יוגורט בתוספת פיטוסטרולים לצריכה יומיומית. דרך נוספת, טעימה ונוחה להורדת כולסטרול LDL בדם. כל בקבוק מכיל מכיל 1.6 גר' פיטוסטרולים אשר הוכחו מדעית כיעילים בהורדת כולסטרול LDL בדם.

מידע על יוגורט דנכול
שאלות ותשובות
פתח הכלפתח הכל סגור הכלסגור הכל
 1. מה זה דנכול?

  דנכול הינו משקה יוגורט דל שומן וללא תוספת סוכר, להורדת כולסטרולLDL בדם.
  דנכול מכיל 1.6 גר' פיטוסטרולים ממקור צמחי.
  מחקרים קליניים מטעם דנונה העולמית הראו כי צריכת דנכול המכיל 1.6 גר' פיטוסטרולים מורידה את רמת הכולסטרול LDL בדם (כולסטרול "רע").
  ארגון הבריאות האירופי EFSA (European Food Safety Authority) בהתייחסו לדנכול, הכיר בפיטוסטרולים במוצרי חלב כיעילים בהורדת כולסטרול LDL בדם.
  המוצר קיים בטעם מעודן ותות. דנכול הנו מוצר מזון ואינו תרופה.

 2. מהם פיטוסטרולים?

  פיטוסטרולים הם רכיבים טבעיים שמקורם בצומח ואשר הוכחו מחקרית כיעילים בהורדת כולסטרול LDL בדם. הפיטוסטרולים דומים במבנה הכימי שלהם לכולסטרול. בשל דמיון זה, נוצרת תחרות בין הפיטוסטרולים לכולסטרול על ספיגת הכולסטרול במעי הדק. כתוצאה מתחרות זו תופסים הפיטוסטרולים את מקומו של הכולסטרול ומפחיתים את ספיגתו מהמעי לדם. בדרך זו מופחתת כמות הכולסטרול.

 3. למי מיועד דנכול?

  דנכול מיועד לאנשים עם עודף כולסטרול LDL בדם בלבד.
  דנכול אינו מומלץ לנשים בהיריון, מיניקות או לילדים מתחת לגיל 12.
  מומלץ לכל אחד ואחת להיבדק ע"י רופא ולמדוד את רמת הכולסטרול בדם כדי לאבחן עודף כולסטרול, במידה שיש. דנכול הינו מוצר מזון ואינו תרופה.

 4. למי לא מומלץ לצרוך דנכול?

  דנכול אינו מומלץ לנשים בהיריון, מיניקות או לילדים מתחת לגיל 12.
  דנכול אינו מסוכן כאשר צורכים אותו מדי פעם, אך הוא אינו מומלץ לבעלי רמות כולסטרול תקינות.
  דנכול הינו מוצר מזון ואינו תרופה.

 5. מה מומלץ לעשות לצד צריכת דנכול?

  להשפעה מרבית מומלץ לצרוך בקבוק דנכול אחד ביום (אין צורך ביותר) כחלק מתזונה מאוזנת ומגוונת, דלת כולסטרול ושומן רווי, עשירה בפירות וירקות, וכן לשמור על אורח חיים פעיל הכולל פעילות גופנית סדירה.
  במידת הצורך יש להיוועץ בגורם מקצועי.
  דנכול הינו מוצר מזון ואינו תרופה.

 6. איפה ניתן למצוא פיטוסטרולים?

  גוף האדם אינו יכול לייצר פיטוסטרולים והמזון הוא המקור היחיד שלהם.
  הם מצויים בדגנים מלאים חיטה מלאה, שיפון מלא (בפירות וירקות באגוזים, בשקדים, ובעיקר בשמנים צמחיים) שמן שומשום, שמן תירס.
  כמותם של הפיטוסטרולים במזונות אלו היא מזערית כך שכדי להשיג יעילות בהורדת כולסטרול LDL בדם, יש לצרוך כמות גדולה מאוד של מזונות עם פיטוסטרולים. לשם ההשוואה, כמות הפיטוסטרולים בבקבוק דנכול אחד היא שוות ערך לכמות הפיטוסטרולים המצויה ב: 200 גזרים, 34 ק"ג עגבניות, 20 יח' אבוקדו, 84 בננות, 1.48 ק"ג אגוזי מלך ו-100 פרוסות לחם מקמח מלא. אכילה של מזונות בכמות כזו עלולה להפר את האיזון של דיאטה מגוונת יומיומית ובנוסף - תעלה ביוקר... בקבוק אחד של דנכול ביום מכיל כמות יעילה של פיטסוטרולים להורדת כולסטרול LDL בדם וזאת כמובן במחיר סביר.

 7. מהי כמות הפיטוסטרולים המומלצת לצריכה ביום?

  ע"פ איגוד הלב הישראלי ועמותת הדיאטניות בישראל, המינון המומלץ של פיטוסטרולים להורדת LDL כולסטרול בדם הוא 3-1 גרם ליום.
  התזונה המערבית דלה יחסית בפיטוסטרולים והצריכה הממוצעת מסתכמת
  ב-400-200 מ"ג פיטוסטרולים ביום.
  דוגמה לכמות המזון הדרושה כדי להגיע לכמות של 3-1 גר' פיטוסטרולים ביום:
  20 יחידות אבוקדו או 84 בננות או 200 גזרים או 1.48 ק"ג אגוזי מלך.
  בקבוק דנכול של 100 גרם מכיל 1.6 גרם פיטוסטרולים ממקור צמחי.
  ניתן להביא לירידה ממוצעת של 7-10% ברמת ה-LDL לאחר צריכה רצופה של כ-3 שבועות באמצעות צריכה יומית של 1.6 גרם פיטוסטרולים המוספים למוצרי חלב מותססים דלי שומן.Q

 8. כיצד דנכול פועל?

  השפעת הפיטוסטרולים על רמות הכולסטרול מבוססת על ירידה בספיגה של הכולסטרול במעי הדק. עקב הדמיון במבנה הכימי, בין הכולסטרול לפיטוסטרולים, הפיטוסטרולים מתחרים עם מולקולות הכולסטרול על הספיגה במעי. כתוצאה מכך, מופחתת כמות הכולסטרול הנספגת בגופנו. בדרך זו, מופחתת כמות כולסטרול LDL בדם והיא מופרשת החוצה מגופנו. דנכול הינו מוצר מזון ואינו תרופה.

 9. אם יש 6 בקבוקונים במארז, האם זה אומר שפעם בשבוע צריך לעשות הפסקה?

  לא. במחקרים על דנכול נבדקה צריכה יומית ורציפה של המוצר, ללא הפסקה. מומלץ לצרוך בקבוק אחד של דנכול בכל יום יעילות דנכול בהורדת הכולסטרול LDL מושגת לאחר שימוש רצוף במוצר.
  דנכול הנו מוצר מזון ואינו תרופה

 10. מהי מידת הפחתת הכולסטרול שתושג כתוצאה מצריכת דנכול?

  שלושה מחקרים קליניים על המוצר שנערכו במעבדות דנונה הוכיחו כי צריכה יומית של דנכול, במסגרת אורח חיים בריא, מורידה את רמות הכולסטרול LDL בדם בכ-10% בממוצע. יחד עם זאת, בדומה לשאר הטיפולים הקיימים, בין אם תרופתי או תזונתי, אנשים שונים מגיבים באופן שונה זה מזה לאותו טיפול; לכן, מידת הפחתת רמת הכולסטרול גם היא אינה זהה.
  דנכול הינו מוצר מזון ולא תרופה.

 11. האם דנכול משפיע על כולם?

  דנכול מיועד רק לאנשים עם עודף כולסטרול בדם. כמו כל טיפול, בין אם תרופתי ובין אם תזונתי, אנשים שונים מגיבים בצורה שונה לאותו טיפול; לכן, מידת הפחתת רמות הכולסטרול גם היא אינה זהה. מחקרים רבים הראו כי פיטוסטרולים יעילים באוכלוסיות שונות (מבוגרים, עם או ללא תרופה להורדת הכולסטרול).
  דנכול הינו מוצר מזון ולא תרופה.

 12. האם דנכול פוגע בכולסטרול הטוב (HDL)?

  כל המחקרים הקליניים שנעשו על דנכול הראו כי דנכול מוריד רק כולסטרול מסוג LDL בדם ואינו משפיע על כולסטרול מסוג HDL (אינו גורע ואינו משפר).
  יחד עם זאת, מומלץ להתייעץ בנושא עם רופא או דיאטנית לפני צריכת דנכול.
  דנכול הנו מוצר מזון ולא תרופה.

 13. איך אני יודע שדנכול באמת עובד?

  דנכול מכיל פיטוסטרולים. יותר מ-100 מחקרים קליניים הוכיחו את השפעת הפיטוסטרולים בהורדת כולסטרול LDL בדם. מחקרים רבים הוכיחו כי למוצרים המועשרים במינון של 3-1 גר' פיטוסטרולים צמחיים יש השפעה על הורדת כולסטרול LDL בדם. שלושה מחקרים קליניים בנוגע לדנכול שנערכו במעבדות דנונה על אנשים עם עודף כולסטרול הראו כי צריכה יומית של דנכול, המכיל 1.6 גר' פיטוסטרולים במשך 3 שבועות, הפחיתה רמות כולסטרול LDL בדם בכ-10% בממוצע.
  3 מחקרים אלו פורסמו ב- 3 מגזינים רפואיים בינלאומיים בשנת 2008:

  1. American journal of clinical nutrition
  2. European journal of clinical nutrition
  3. Nutrition metabolism cardiovascular diseases
  ארגון הבריאות האירופי (EFSA (European Food Safety Authority הכיר בפיטוסטרולים במוצרי חלב כיעילים בהורדת כולסטרול LDL בדם.
  דנכול הנו מוצר מזון ולא תרופה.

 14. אחרי כמה זמן דנכול מתחיל להשפיע?

  יעילותו של דנכול נבדקה בשלושה מחקרים קליניים שנערכו במעבדות דנונה והתפרסמו במגזינים רפואיים בינלאומיים. המחקרים בדקו את השפעת דנכול על שינוי בערכי כולסטרול LDL בדם, בקרב אנשים עם עודף כולסטרול בדם.
  בשלושת המחקרים נצפתה ירידה ברמת כולסטרול LDL בדם לאחר שלושה שבועות של צריכת דנכול.
  דנכול הנו מוצר מזון ואינו תרופה.

 15. האם דנכול הוכח מדעית?

  יעילותו של דנכול נבדקה בשלושה מחקרים קליניים שנערכו במעבדות דנונה ואשר התפרסמו במגזינים רפואיים בינלאומיים. המחקרים בדקו את השפעת דנכול על שינוי בערכי כולסטרול LDL בדם, בקרב אנשים עם עודף כולסטרול בדם.
  בשלושת המחקרים נצפתה ירידה ברמת כולסטרול LDL בדם לאחר 3 ו-6 שבועות של צריכת דנכול.
  מחקרים אלו פורסמו ב- 3 מגזינים רפואיים בינלאומיים בשנת 2008:
  1. American journal of clinical nutrition
  2. European journal of clinical nutrition
  3. Nutrition metabolism cardiovascular diseases

  הפיטוסטרולים, אושרו ע"י ארגון ה- EFSA הארגון הבריאותי EFSA (European Food Safety Authority) כיעילים בהורדת כולסטרול LDL בדם.
  ארגון הבריאות האירופי (EFSA (European Food Safety Authority בהתייחסו לדנכול, הכיר בפיטוסטרולים במוצרי חלב כיעילים בהורדת כולסטרול LDL בדם. ארגון ה- EFSA היוקרתי ידוע בקפדנותו האדוקה במתן אישורים למוצרי מזון ולרכיבים תזונתיים. ידוע כי כמעל 80% מהבקשות המוגשות להיגדים בריאותיים נפסלות ע"י ארגון זה.

  דנכול הנו מוצר מזון ואינו תרופה.

 16. כמה דנכול מומלץ לצרוך ליום?

  מומלץ לצרוך בקבוק אחד של דנכול ביום המכיל 100 גרם משקה יוגורט. כמות הפיטוסטרולים בבקבוק דנכול היא 1.6 גרם.
  מחקרים מראים כי למוצרים המועשרים בפיטוסטרולים, במינון של 1-3 גר', השפעה על הורדת רמות כולסטרול LDL בדם.
  כאשר צריכת הפיטוסטרולים עולה על 3 גר', אין השפעה נוספת על הורדת הכולסטרול. על כן, מומלץ לצרוך בקבוק אחד בלבד של דנכול ביום.
  ניתן להביא לירידה ממוצעת של 7-10% ברמת ה-LDL לאחר צריכה רצופה של כ-3 שבועות באמצעות צריכה יומית של 1.6 גרם פיטוסטרולים המוספים למוצרי חלב מותססים דלי שומן.

 17. כמה זמן צריך לצרוך דנכול?

  ההמלצה היא לצרוך בקבוק אחד של דנכול ביום. מחקרים קליניים על דנכול שנערכו במעבדות דנונה הראו כי הפחתה מקסימלית של רמת כולסטרול LDL בדם הושגה כעבור 3-2 שבועות ונשארה יציבה כל זמן צריכת המוצר. חשוב לציין כי רמת הכולסטרול אינה ממשיכה לרדת (רק נשמרת!) כשממשיכים לצרוך את המוצר.
  דנכול הנו מוצר מזון ואינו תרופה

 18. האם דנכול עלול להפריע לספיגת הוויטמינים בגוף?

  מכיוון שפעולת הפיטוסטרולים מביאה לירידה בספיגת הכולסטרול במעיים היא עלולה גם לגרום להפרעה בספיגתם של רכיבים תזונתיים ממשפחת הקרוטנואידים (בעיקר β-קרוטן).
  הקפדה על צריכה של פירות וירקות (המכילים קרוטנואידים) עפ" ההמלצות התזונתיות חשובה לאנשים הצורכים דנכול באופן קבוע. המלצה זו כלולה גם בהנחיות העדכניות לתזונה נכונה.
  דנכול הנו מוצר מזון ולא תרופה.

 19. מה יקרה כשאפסיק לצרוך דנכול?

  ההשפעה של הפיטוסטרולים לא נשמרת לאחר הפסקת צריכתם. מהספרות הרפואית ידוע כי רמת הכולסטרול LDL בדם חוזרת לרמתה ההתחלתית לאחר כ-20 ימים מיום הפסקת צריכת הפיטוסטרולים.
  דנכול הנו מוצר מזון ואינו תרופה.

 20. מה קורה אם אני שותה יותר מבקבוק אחד ליום, האם רמת הכולסטרול שלי תמשיך לרדת?

  צריכה מוגברת של דנכול ביום (יותר מבקבוק אחד) לא תגרום לירידה נוספת ברמת הכולסטרול LDL בדם והיא אינה מומלצת. מחקרים רבים הראו כי למוצרים המועשרים בפיטוסטרולים במינון של 1 עד 3 גר' השפעה בהורדת רמת כולסטרול בדם. צריכה של מעל 3 גר' פיטוסטרולים ליום, אינה מביאה לשיפור נוסף בהורדת רמת LDL כולסטרול.
  ההמלצה היא לצרוך בקבוק ‎ דנכול אחד ביום המכיל 1.6 גר' פיטוסטרולים צמחיים. דנכול הינו מוצר מזון ואינו תרופה.

 21. מה קורה אם ילדי שתה בטעות דנכול?

  אין סיבה לדאגה!
  אמנם דנכול מיועד רק לבעלי עודף כולסטרול בדם, אך ‎הוא אינו מסוכן כשצורכים אותו לפעמים. בכל מקרה, דנכול אינו מומלץ לאנשים עם רמות כולסטרול תקינות ואינו מומלץ לילדים מתחת לגיל 12.
  דנכול הנו מוצר מזון ואינו תרופה.

 22. מה קורה במידה ומישהו שתה דנכול והוא לא סובל מעודף כולסטרול?

  אין סיבה לדאגה!
  אמנם דנכול מיועד רק לבעלי רמות גבוהות של כולסטרול בדם, אך ‎הוא אינו מסוכן כשצורכים אותו לפעמים. בכל מקרה, דנכול אינו מומלץ לאנשים עם רמות כולסטרול תקינות.
  דנכול הנו מוצר מזון ואינו תרופה.

 23. האם דנכול מכיל סוכר?

  דנכול הינו משקה יוגורט ללא תוספת סוכר

 24. האם דנכול מכיל חיידקי יוגורט?

  כן!
  דנכול הוא יוגורט המכיל חיידקי יוגורט מסורתיים (Streptococcus thermophilus ו - Lactobacillus bulgaricus המתסיסים את החלב והופכים אותו ליוגורט).

 25. האם דנכול הוא פרוביוטי?

  החומר הפעיל בדנכול הנו פיטוסטרולים ממקור צמחי. דנכול אינו משקה יוגורט פרוביוטי. דנכול הוא משקה יוגורט דל שומן המכיל חיידקי יוגורט מסורתיים
  (Streptococcus thermophilus ו- Lactobacillus bulgaricus המתסיסים את החלב והופכים אותו ליוגורט) ותוספי סטרולים צמחיים (פיטוסטרולים).

 26. האם דנכול מותר לאנשים עם סוכרת?

  דנכול אינו מכיל תוספת סוכר, אך מכיל סוכרים טבעיים כמו לקטוז (סוכר החלב). סוכרת הינה מחלה מורכבת ולכן יש להתחשב בצרכים האישיים ובמצבו הפיזי של הצורך.
  בכל מקרה, מומלץ להתייעץ בנושא עם רופא או דיאטנית לפני צריכת דנכול.
  דנכול הינו מוצר מזון ואינו תרופה.

 27. מאיזה גיל מותר לצרוך דנכול?

  בני נוער וילדים מגיל 12 ועד גיל 35 - במידה וסובלים מעודף כולסטרול בדם,
  מומלץ להיוועץ עם רופא לפני צריכת דנכול (בילדים מגיל 12 ומעלה הצריכה תעשה בהשגחת מבוגר)
  מבוגרים מעל גיל 35 - במידה וסובלים מעודף כולסטרול בדם, אפשר לצרוך דנכול. בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי.
  דנכול הנו מוצר מזון ואינו תרופה

 28. האם דנכול מותר לנשים בהיריון?

  לא. המוצר אינו מומלץ לנשים בהיריון.
  דנכול הנו מוצר מזון ואינו תרופה.

 29. האם דנכול מותר לנשים מיניקות?

  לא. המוצר אינו מומלץ לנשים מיניקות.
  דנכול הנו מוצר מזון ואינו תרופה.

 30. מדוע דנכול אינו מתאים לנשים מיניקות או הרות?

  אנו לא ממליצים על צריכת דנכול לנשים בהיריון ולנשים מיניקות מכיוון שהפיטוסטרולים יכולים להיספג מהמעי אל הדם, ואז קיים סיכון כי הם יגיעו לעובר (דרך הדם) או לתינוק (דרך החלב), וכתוצאה מכך להפחית את ספיגת הכולסטרול.
  כולסטרול הוא מרכיב חשוב לתפקוד התאים (עבור המוח, אברי הרבייה, הכבד) וליצירת הורמונים (הורמונים מסוג סטרואידים בעיקר). בשלבים אלו הגוף זקוק לכמות גבוהה יותר של כולסטרול ולכן לא מומלץ לצרוך בהם דנכול.
  דנכול הנו מוצר מזון ואינו תרופה.

 31. אני לוקח תרופות נגד כולסטרול, האם מותר לי לקחת דנכול בנוסף?

  דנכול אינו משמש תחליף לתרופות להורדת כולסטרול ויש להיוועץ עם רופא טרם צריכתו.
  דנכול הנו מוצר מזון ואינו תרופה.

 32. אני מקפיד לאכול מאוזן/מוצרים דלי שומן, האם מותר לי לצרוך דנכול ולהפסיק עם הדיאטה?

  לחלוטין לא. דנכול אינו משמש תחליף לדיאטה מגוונת, אלא תוספת משלימה וחלק ממנה. בכל מקרה, להשפעה מרבית מומלץ לשלב את צריכת דנכול עם תזונה מאוזנת ומגוונת דלת כולסטרול, דלת שומן רווי עשירה בפירות וירקות, וכן לשמור על אורח חיים פעיל הכולל פעילות גופנית סדירה.
  מומלץ להתייעץ עם דיאטנית או עם רופא טרם צריכת המוצר.
  דנכול הנו מוצר מזון ואינו תרופה.

 33. מהי רמת הכולסטרול המומלצת?

  התשובה תלויה בגורמים שונים כמו גיל, מין ונוכחות גורמי סיכון.
  בשאלות מסוג זה מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע.

 34. איך אני יכול לדעת אם יש לי עודף כולסטרול?

  אין תסמינים הקשורים לרמות גבוהות של כולסטרול. האמצעי היחיד לבדיקת רמות הכולסטרול הוא בדיקת דם, ולכן מומלץ להתייעץ בנושא עם הרופא שלך.
  רוב האוכלוסייה איננה מודעת לכך שבעיות הקשורות לכולסטרול פוגעות ב-70% מהאוכלוסייה הבוגרת, ללא התחשבות במשקל, בגובה או במיגדר. רמת כולסטרול גבוהה תיתכן אף במי שמקפיד על תזונה בריאה ומאוזנת, ומתעמל.

 35. איזה טעמים של דנכול קיימים?

  היום קיימים שני טעמים - דנכול בטעם מעודן ובטעם ותות.

 36. איפה ניתן לקנות דנכול?

  ניתן לרכוש דנכול ברשתות המזון הרגילות, מינימרקטים ומכולות פרטיות.
  דנכול הנו מוצר מזון ואינו תרופה.

 37. מהו אחוז השומן בדנכול?

  דנכול מכיל 1.1% שומן

 38. האם דנכול כשר?

  כן, לדנכול יש כשרות רגילה של רבנות נהריה. כמו כן, דנכול כשר לפסח לאוכלי קטניות.

 39. מתי הושק דנכול? כמה זמן דנכול קיים בעולם?

  דנכול הושק לראשונה בספרד בשנת 2004. דנכול קיים בעולם מזה 7 שנים ונמכר במעל 15 מדינות באירופה ובארגנטינה וקנדה.

 40. באילו מדינות דנכול נמכר?

  דנכול נמכר בעיקר במדינות אירופה: ספרד, צרפת, פורטוגל, איטליה, אוסטריה, רוסיה, בלגיה, אסטוניה, פינלנד, לטביה, ליטואניה, סלובניה ופולין. דנכול נמכר גם בקנדה ובארגנטינה.

 41. האם הממתיק בדנכול בטוח לצריכה?

  דנכול ממותק בשני ממתיקים מסוג אספרטם ואצסולפם K - שניהם הוכחו כבטוחים לשימוש בבני אדם, ומאושרים לשימוש ע"י משרד הבריאות בארץ בכמות הנמצאת בדנכול.

 42. האם עלולות להיות תופעות לוואי לאחר שתיית דנכול?

  לא. מחקרים על דנכול הראו כי אין למוצר תופעות לוואי. צריכה של בקבוק דנכול אחד ליום בטוחה לשימוש. דנכול הנו מוצר מזון ואינו תרופה

 43. האם הפיטוסטרולים בדנכול משפיעים גם על טריגליצרידים/שומני הדם?

  המחקרים הקליניים שנעשו על דנכול הראו כי דנכול מוריד רק כולסטרול מסוג LDL ואינו משפיע על כולסטרול מסוג HDL (אינו משפר ואינו גורע) או על רמת הטריגליצרידים בדם.

 44. האם דנכול מותר לסובלים מאי סבילות ללקטוז?

  דנכול הוא מוצר חלב ולכן הוא מכיל לקטוז שמקורו בחלב עצמו. ההנחיות התזונתיות מנחות אנשים עם אי סבילות ללקטוז לא להימנע לחלוטין ממוצרי חלב אלא על צריכה מותאמת אישית. בכל מקרה, מומלץ להיוועץ בגורם מקצועי טרם צריכת המוצר

 45. האם דנכול מתאים לרגישים לגלוטן?

  מוצרי דנכול אינם מכילים גלוטן, ולכן הם מתאימים לחולי צליאק.
  בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם רופא טרם צריכת המוצר.

 46. כמה קלוריות יש בדנכול?

  דנכול בטעם תות – 48 קלוריות לבקבוק (100 גר')
  דנכול בטעם מעודן – 47 קלוריות לבקבוק (100 גר')

 47. האם דנכול נבדק על ידי משרד הבריאות?

  ככלל, משרד הבריאות אינו בודק מוצרי מזון. משרד הבריאות אישר לשטראוס לציין על גבי דנכול כי הוא מיועד להורדת כולסטרול LDL בדם בהתאם לנוהל משרד הבריאות. מצ"ב קישור - REG_07032013.pdf דנכול הנו מוצר מזון ואינו תרופה.

 48. האם צריך מרשם רופא כדי לקנות דנכול?

  לא, דנכול הוא לא תרופה!
  דנכול הוא מוצר מזון מדף חלבי הנמכר בחנויות מזון רגילות. יחד עם זאת, אנו ממליצים בחום לקרוא את ההוראות המופיעות על גבי האריזה, לפני צריכת המוצר.

 49. איפה דנכול מיוצר?

  דנכול מיוצר במחלבות שטראוס באחיהוד, יחד עם שאר מוצרי החלב של שטראוס.

 50. האם דנכול פותח בישראל?

  דנכול הוא מוצר מזון פונקציונאלי, פרי פתוחה של דנונה העולמית, בדומה לאקטיביה ולאקטימל.

 51. האם דנכול יכול להיצרך ע"י אלרגיים?

  פיטוסטרולים אינם מכילים אלרגנים ידועים כל שהם. 
  אנשים אלרגיים לחלב, צריכים להימנע מצריכת דנכול.
  אנשים הרגישים ללקטוז מומלץ להיוועץ בגורם מקצועי טרם צריכת המוצר.