שירות לקוחות : 1800-777-777
ניגודיות גבוההניגודיות גבוהה

אקטיביה- שאלות ותשובות

מהו יוגורט
אקטיביה?
יוגורט אקטיביה ממשפחת דנונה, הוא יוגורט פרוביוטי טעים ומזין במרקם מפנק. היוגורט מכיל את החיידק הייחודי Bifidus Actriegularis.
 
מידע על יוגורט אקטיביה
שאלות ותשובות
פתח הכלפתח הכל סגור הכלסגור הכל
 1. איך בדיוק עובד יוגורט אקטיביה ?

  לתזונה נכונה ואורח חיים בריא השפעה רבה על תפקודה של מערכת העיכול. צריכת אקטיביה כחלק מתזונה נכונה תורמת לאיזון פלורת המעי ובכך מסייעת לתפקוד תקין של מערכת העיכול. החיידק הפרוביוטי הייחודי Bifidus Actiregularis, הנמצא ביוגורט אקטיביה, ידוע כבעל יכולת שרידות גבוהה במעיים.

  מחקרים קליניים מבוקרים באנשים, מראים את השפעתו המיטיבה בסיוע לפעילות העיכול האיטית ושיפור בתחושות נוחות העיכול (כמו נפיחות, גזים, רעשי בטן).

 2. מה זה בעצם אקטיביה?

  אקטיביה של דנונה הינו יוגורט פרוביוטי שפותח במיוחד כדי לסייע לפעילות העיכול האיטית. בתהליך הפיתוח של אקטיביה הוסיפו חיידק ייחודי בשם Bifidus Actiregularis , בנוסף  לחיידקי הביו הרגילים הנמצאים ביוגורט המסורתיים. 

  Bifidus Actiregularis הוא חיידק מזן פרוביוטי ייחודי, הידוע כבעל יכולת שרידות גבוהה במעיים. מחקרים קליניים מבוקרים באנשים, מראים את השפעתו המיטיבה בסיוע לפעילות העיכול האיטית ושיפור בתחושות נוחות העיכול (כמו נפיחות, גזים, רעשי בטן).

 3. במה שונה אקטיביה ממוצרים פרוביוטיים אחרים?

  אקטיביה הינו יוגורט פרוביוטי, אשר בנוסף  לחיידקי היוגורט המסורתיים (חיידקי המתסיסים את החלב והופכים אותו ליוגורט) מכיל גם חיידק ייחודי בשם  Bifidus Actiregularis.

  אקטיביה הוא יוגורט שנחקר ופותח במהלך 20 שנה. עד היום פורסמו בספרות הרפואית מחקרים המראים כי החיידק שורד במעיים ובעל השפעה מיטיבה על פעילות העיכול האיטית ושיפור בתחושות נוחות העיכול (כמו נפיחות, גזים, רעשי בטן ).

 4. מהו השינוי שמשיגים עם אקטיביה ותוך כמה זמן ניתן לצפות לתוצאות?

  לתזונה נכונה ואורח חיים בריא השפעה רבה על תפקודה ותקינותה של מערכת העיכול.  צריכה יומית של אקטיביה במשך חודש יכולה לסייע לפעילות מערכת העיכול האיטית, להפחית את  תחושת הנפיחות והגזים, ואת אי הנוחות בבטן.

  השינוי הינו אינדיווידואלי ובכדי לשמור עליו, מומלץ להקפיד על תזונה נכונה ואורח חיים בריא.

 5. איך אדע שהשינוי התזונתי משפיע?

  תפקוד טוב יותר של מערכת העיכול גורם להרגשה טובה יותר, מפחית את  תחושת הנפיחות והגזים ואת אי הנוחות הבטנית.

 6. מהם הטעמים והתוספות שמוסיפים לסדרת אקטיביה, וכיצד הם משפיעים על התזונה והעיכול?

  לאקטיביה מגוון טעמים: אפרסק, פירות יער, תות, שזיף מיובש, פירות יבשים, אננס, גרנולה וטבעי. כמו כן, כל הטעמים מועשרים בסיבים התזונתיים אינולין ואכציה, שהם סיבים פרה-ביוטיים. כלומר, סיבים המשמשים מצע מזון לחיידקים הפרוביוטיים ובכך מסייעים לגדילתם, התפתחותם והתרבותם. כל יוגורט אקטיביה מכיל כ-200 מ"ג סידן, המהווים כ-20 אחוזים מהצריכה היומית המומלצת, לגילאי 19-50.

 7. כמה קלוריות יש בגביע?

  בכל גביע אקטיביה יש כ-145 קק"ל. בכל גביע דיאט יש כ-50 קק"ל.

 8. האם יוגורט אקטיביה יכול להפריע לדיאטה?

  אקטיביה הינו מוצר חלב המומלץ לשילוב בתפריט יומי, מאוזן ובריא. הוא מתאים גם לתפריט דיאטה שמטרתה ירידה במשקל ואינו פוגע בה. במחקרים האחרונים נמצא כי שילוב של מוצרי חלב דלי שומן בתפריט, תורם לירידה במשקל. ההשערה המחקרית היא כי השילוב בין המוצר המכיל סידן לבין רכיבי תזונה נוספים המצויים בחלב, גורם להאצה בחילוף החומרים (המטבוליזם) ומשפר את יכולת הגוף לשרוף שומנים.

 9. מה עוד אפשר להוסיף לאקטיביה כדי לשפר את התזונה והעיכול?

  ניתן להוסיף סובין , שיבולת שועל וסובין חיטה, פירות הדר, פירות יבשים, דגני בוקר, גרנולה וזרעי פשתן (טחונים) כחלק מתפריט מאוזן ובריא.

 10. כמה פעמים ביום אפשר לאכול אקטיביה?

  על פי מחקרים, מומלץ לצרוך לפחות גביע אקטיביה אחד ביום. אין מניעה לאכול יותר גביעים ביום, אך חשוב לוודא שצריכת יוגורט בכמויות גדולות לא תבוא על חשבון צריכת של מזונות מקבוצות מזון אחרות.

 11. אפשר לתת גם לילדים? מאיזה גיל?

  ההנחיות לצריכת אקטיביה אצל ילדים אינה שונה מכל מוצר חלב. על פי הנחיות  משרד הבריאות הישראלי, ניתן להוסיף מוצרי חלב החל מגיל תשעה חודשים, ועדיף ללא תוספת סוכר.

 12. האם התופעות יכולות לחזור, אם אפסיק לכמה ימים לאכול אקטיביה?

  אכן כן!

  פלורת המעיים מושפעת ואף יכולה להיפגע מתנאים סביבתיים רבים, ביניהם תזונה, תרופות וגורמים גופניים שונים כגון מצב נפשי (סטרס), מחלה, שינויים הורמונאליים ועוד.

  לחיידקים פרוביוטיים שנצרכים באמצעות תזונה, כמו חיידקי היוגורט, יש אורך חיים מוגבל במערכת העיכול של כ-48 שעות (לכל היותר), .

  מסיבות אלו כדאי  "לתחזק" את פלורת המעיים, ולשמור עליה בריאה ומאוזנת. אחת הדרכים לשמירה על פלורת מעיים תקינה היא הקפדה והצטיידות ב"מנת חיידקים" פרוביוטיים יומית, כמו ביוגורט אקטיביה.

 13. האם אקטיביה מונע עצירות ?

  חשוב להדגיש כי עצירות היא פעילות לא תקינה של מערכת העיכול המחייבת הערכה וייעוץ רפואי. המחקרים על אקטיביה הראו שיפור בפעילות עיכול איטית הנמצאת עדיין בתחום הנורמה .חשוב להדגיש, כי יוגורט אקטיביה הינו מזון, לא תרופה.

 14. מהו זמן מעבר איטי ומהי פעילות עיכול איטית?

  המונח זמן מעבר מזון במעיים( Oro – Rectal Transit Time)  מתייחס לפרק הזמן שלוקח למזון להתעכל ולהיות מופרש כצואה, ובא לידי ביטוי במספר היציאות לשבוע.

  זמן מעבר מזון במעיים מוגדר תקין אם הוא קטן מ-40 שעות, ומתבטא ביציאה אחת ליום עד יומיים.

  זמן מעבר מתון נע בטווח של 40-50 שעות, ומתבטא ביציאה כל יומיים-שלושה.

  זמן מעבר איטי נע בין 50-72 שעות.

  עצירות מוגדרת כזמן מעבר שארוך מעל ל-72 שעות, המתבטא ביציאה כל שלושה ימים או יותר.

 15. איך יוגורט אקטיביה פועל לשיפור זמן מעבר איטי ?

  יוגורט אקטיביה מכיל חיידק פרוביוטי ייחודי בשם Bifidus Actiregularis שהוכח באופן מדעי כבעל יכולת הישרדות במערכת העיכול. בספרות הרפואית פורסמו, עד כה, מחקרים קליניים מבוקרים אודות אקטיביה (המכיל חיידק זה) אשר הוכיחו את השפעתו בקיצור זמן מעבר מזון איטי במעי ובסיוע לשיפור פעילות העיכול.