שירות לקוחות : 1800-777-777

האם מערכת העיכול שלך מתפקדת כראוי?

Generic Submenu

האם מערכת העיכול שלך מתפקדת כראוי?

10 צעדים לשמירה על בריאות מערכת העיכול

מערכת העיכול שלנו עובדת קשה, אבל לפעמים היא זקוקה למעט עזרה.
אקטיביה של דנונה הינו יוגורט פרוביוטי שפותח במיוחד כדי לסייע לפעילות העיכול האיטית.
בתהליך הפיתוח של אקטיביה הוסיפו חיידקי Bifidus Actiregularis, שהוכחו קלינית כעמידים יותר ושורדים את מערכת העיכול ובכך הופכים את אקטיביה לשונה מיוגורט ביו רגיל.
אי נוחות העיכול הוא מונח המתייחס לתסמינים שחווים אנשים כתוצאה מתפקוד לא תקין של מערכת העיכול (כמו כאב או אי נוחות בבטן, תחושת נפיחות, ריבוי גזים).  תסמינים אלה, המופיעים בתדירות ובעוצמה משתנות, עלולים לשבש את התפקוד היומי שלנו ואיכות החיים.
מספר שאלות כדי לבחון את תפקוד מערכת העיכול שלך:

א. האם קורה לך שאת חשה נפיחות בבטן?

1. כל יום
2. 3-5 פעמים בשבוע                                                                                                                                                                                                         3. פעם או פעמיים בשבוע
4. לעתים רחוקות

ב. האם את סובלת מתחושת אי נוחות בבטן?
1. כל יום
2. 3-5 פעמים בשבוע                                                                                                                                                                                                         3. פעם או פעמיים בשבוע      
4. לעתים רחוקות

ג. האם את סובלת מגזים?

1. כל יום
2. 2-3 פעמים בשבוע
3. פעם או פעמיים בשבוע        
4. לעתים רחוקות

ד. באיזו תכיפות את נכנסת לשירותים להתפנות?

1. פעם או פעמיים בשבוע
2. 3-4 פעמים בשבוע
3. כמעט כל יום     
4. כל יום

אם רוב תשובותייך הן המספרים 1 או 2:
לידיעתך, לפחות אחת מכל שתי נשים בישראל סובלת מאי נוחות שקשורה במערכת העיכול. לפי תשובותייך נראה כי גם את חשה באי נוחות שמקורה בבעיית עיכול.  מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי (רופא או דיאטנית).

אם רוב תשובותייך הן 3 או 4 : 
נראה כי מערכת העיכול שלך פועלת כתקנה. סיבים תזונתיים, שתיה מרובה, אכילת פירות וירקות מדי יום, צריכת יוגורטים פרוביוטיים (המכילים חיידקים ידידותיים) ופעילות גופנית – זו הדרך לשמור על הבריאות ועל פעילות עיכול תקינה.

10 צעדים לשמירה על בריאות מערכת העיכול 


לתזונה נכונה ולאורח חיים בריא השפעה רבה על תקינותה של מערכת העיכול ועל תפקודה.

1. איכלו ארוחות מסודרות המפוזרות במרווחי זמן קבועים על פני היום:  2-3 ארוחות גדולות ו 2-3 ארוחות ביניים קלות.

2. צירכו מזונות עתירי סיבים תזונתיים - לפחות 5 מנות ירק ופרי ליום, דגנים מלאים  (אורז מלא, פסטה מלאה, חיטה מלאה, שיבולת שועל, לחם מקמח מלא) וקטניות.

3. שתו מים - המים חיוניים לעיכול ולספיגת המזון. השתדלו לשתות לפחות 10-12 כוסות )כשני ליטר וחצי), מדי יום. הרבו לשתות במיוחד בימים חמים ובעת ביצוע פעילות גופנית.

4. איכלו יוגורט פרוביוטי  (יוגורט המכיל חיידקים ידידותיים) - המסייע לפעילות העיכול האיטית.

5. הפחיתו צריכת מזון מטוגן ושמן - עודף שומן בתזונה פוגע בתפקוד מערכת העיכול. בחרו במוצרי חלב המכילים עד 5% שומן, נתחים רזים של בקר, עוף, הודו ודגים.

6. הקפידו לבצע פעילות גופנית מדי יום - פעילות גופנית מסייעת לתנועתיות המעיים ומזרזת את פעילות העיכול. השתדלו לבצע פעילות גופנית מדי יום במשך 30 דקות גם פעילות קלה כמו הליכה, רכיבה על אופניים ועלייה במדרגות - עושה את העבודה.

7. הקדישו זמן לאכילה - נגיסות קטנות, לעיסה יסודית ואכילה איטית מסייעות לעיכול המזון ותורמות לתחושת השובע.

8. היו רגועים - לחץ רגשי או נפשי עלול להפריע לתהליך העיכול. לכן, מומלץ להימנע מאכילה כשאתם לחוצים או מוטרדים. במצבים כאלה, כדאי לחכות 5 דקות לפני הארוחה... וזכרו ליהנות מהאוכל.

9. הקפידו על מנוחה - מומלץ להקפיד על 6-8 שעות שינה כל לילה ולהימנע מארוחה דשנה לפני השינה, כדי לאפשר למערכת העיכול מנוחה הולמת.

10. שמרו על משקל גוף תקין - אנשים בעלי עודף משקל סובלים מבעיות עיכול רבות יותר.

שתף > קישור לפייסבוק קישור לטוויטר קישור לגוגל +